Home » Bydlení

Jak vyčistit myčku na nádobí? Účinné tipy bez použití chemikálií

23.02.2024
Čištění myčky nádobí bez použití chemikálií je skvělým způsobem, jak udržet tento důležitý spotřebič v optimálním stavu a zaručit, že vaše nádobí bude vždy hygienicky čisté. Existuje několik jednoduchých a ekologických způsobů, jak toho docílit.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Ocet a jedlá soda


Ocet a jedlá soda jsou skvělými přírodními čisticími prostředky, které mohou odstranit nečistoty a usazeniny z myčky nádobí velmi efektivně. Naplňte misku vodou a přidejte do ní šálek octa. Poté spusťte myčku na prázdný cyklus s horkou vodou. Po skončení cyklu posypte jedlou sodu na dno myčky a opět spusťte krátký cyklus. Ocet a jedlá soda pomohou odstranit mastnotu a zbytky potravin a zbaví myčku nežádoucích pachů okamžitě.

Citronová šťáva


Citronová šťáva má přírodní antibakteriální vlastnosti a svěží vůni, která pomůže vyčistit a osvěžit myčku nádobí. Namočte houbičku nebo hadřík do čerstvé citronové šťávy a otřete vnitřek myčky, včetně těžko dostupných míst a těsnění. Poté spusťte myčku na krátký cyklus s horkou vodou. Citronová šťáva pomůže odstranit nečistoty a usazeniny a dodá myčce osvěžující vůni.


Zdroj: freepik.com

Mechanické čištění


Občasné mechanické čištění je pro udržení myčky nádobí v optimálním stavu nevyhnutelné. Vyjměte koš na příbory a odstraňte případné zbytky potravin a nečistoty. Poté otřete těsnění a těžko dostupná místa uvnitř myčky houbičkou namočenou do teplé vody s octem nebo citronovou šťávou. Pravidelné mechanické čištění pomůže zabránit vzniku plísní a nečistot a prodlouží životnost myčky nádobí.

Péče o filtry


Filtrování myčky nádobí je důležitým prvkem, který pomáhá zachytit zbytky potravin a nečistot a zabránit jejich vstupu do myčky. Pravidelně vyjměte filtr a opláchněte ho pod tekoucí vodou, abyste odstranili případné zbytky potravin a mastnoty. Poté namočte filtr do teplé vody s octem nebo citronovou šťávou a nechte ho působit asi 15 minut. Filtr opět opláchněte pod tekoucí vodou a vraťte ho zpět do myčky.


Zdroj: freepik.com

Čištění myčky nádobí bez použití chemikálií je jednoduché a ekologické. Použitím přírodních prostředků, jako jsou ocet, jedlá soda, citronová šťáva a pára, a pravidelným mechanickým čištěním a péčí o filtry, můžete udržet svou myčku nádobí v optimálním stavu a zaručit, že vaše nádobí bude vždy čisté a hygienické.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Jarní úklid rychle a efektivně

Jaro je čas obnovy a očisty, a provádění jarního úklidu může být osvěžujícím způsobem, jak začít novou sezónu. Pokud chcete provést jarní úklid rychle ...

Zrcadla jako klíčový prvek interiéru: Proč má výběr jejich tvaru význam

Zrcadla neplní pouze praktickou funkci umožňující nám zkontrolovat náš vzhled před odchodem z domova. Jsou také důležitým dekorativním prvkem, který m ...

7 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Blíží se Velikonoce a s nimi tradice zdobení vajec. Pokud chcete vytvořit unikátní a originální velikonoční vajíčka, zkuste tyto kreativní tipy a trik ...

Doporučujeme

Publikovat článek