Home » Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

21.02.2024
Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mola šatního nebo potravinového, nezoufejte, existuje několik efektivních způsobů, jak se těchto vetřelců zbavit.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Aroma


Moli nemají rádi silné vůně, jako jsou levandule, cedrové dřevo nebo máta. Umístěte aromatické sáčky s těmito látkami do svých skříní a spíží jako prevenci.

Chemie je taky pomocník


Pokud již čelíte invazi, často nezbývá, než sáhnout po chemii. Na trhu jsou k dispozici různé přípravky a spreje, které obsahují chemické látky odpuzující moly. Aplikujte tyto přípravky dle návodu výrobce.


Zdroj: freepik.com

Investujte do pastí


Na trhu jsou k dispozici různé pasti a nástrahy, které moly lákají a poté chytí. Umístěte tyto pasti do postižených oblastí a pravidelně je kontrolujte a vyměňujte.

Čistota a pořádek především


Tito drobní narušitelé mají rádi tmavé a vlhké prostředí, kde mají dostatek potravy. Ujistěte se, že vaše skříně a šatníky jsou čisté a dobře větrané. Pravidelně provádějte úklid a odstraňte zbytečné předměty, které mohou sloužit jako úkryt. Dbejte také na kvalitní skladování potravin, ideálně v uzavíratelných dózách, kam se mol nedostane.


Zdroj: freepik.com

Pravidelná kontrola


Pravidelně kontrolujte své šatníky a šatstvo, abyste zjistili případné příznaky výskytu molů. Pokud zjistíte jakékoliv problémy, okamžitě přijměte opatření k jejich odstranění.

Následováním těchto praktických tipů a zavedením preventivních opatření můžete minimalizovat riziko molí invaze a ochránit své šatstvo a spíž.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Flexibilní modulová nebo pro každodenní spaní? Přinášíme přehled oblíbených typů rohových sedacích souprav

Rozhodli jste se dopřát Vašemu interiéru po letech nové nadechnutí a přemýšlíte, že svou starou sedací soupravu pošlete na zasloužený odpočinek? A že ...

Vestavné vs. klasické skříně: Která volba je ta pravá pro váš domov?

Skříně jsou nedílnou součástí každého interiéru, poskytují úložný prostor a mohou se stát i výrazným dekorativním prvkem. Při výběru skříně stojí mnoh ...

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Doporučujeme

Publikovat článek