Home » Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

21.02.2024
Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mola šatního nebo potravinového, nezoufejte, existuje několik efektivních způsobů, jak se těchto vetřelců zbavit.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Aroma


Moli nemají rádi silné vůně, jako jsou levandule, cedrové dřevo nebo máta. Umístěte aromatické sáčky s těmito látkami do svých skříní a spíží jako prevenci.

Chemie je taky pomocník


Pokud již čelíte invazi, často nezbývá, než sáhnout po chemii. Na trhu jsou k dispozici různé přípravky a spreje, které obsahují chemické látky odpuzující moly. Aplikujte tyto přípravky dle návodu výrobce.


Zdroj: freepik.com

Investujte do pastí


Na trhu jsou k dispozici různé pasti a nástrahy, které moly lákají a poté chytí. Umístěte tyto pasti do postižených oblastí a pravidelně je kontrolujte a vyměňujte.

Čistota a pořádek především


Tito drobní narušitelé mají rádi tmavé a vlhké prostředí, kde mají dostatek potravy. Ujistěte se, že vaše skříně a šatníky jsou čisté a dobře větrané. Pravidelně provádějte úklid a odstraňte zbytečné předměty, které mohou sloužit jako úkryt. Dbejte také na kvalitní skladování potravin, ideálně v uzavíratelných dózách, kam se mol nedostane.


Zdroj: freepik.com

Pravidelná kontrola


Pravidelně kontrolujte své šatníky a šatstvo, abyste zjistili případné příznaky výskytu molů. Pokud zjistíte jakékoliv problémy, okamžitě přijměte opatření k jejich odstranění.

Následováním těchto praktických tipů a zavedením preventivních opatření můžete minimalizovat riziko molí invaze a ochránit své šatstvo a spíž.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Jarní úklid rychle a efektivně

Jaro je čas obnovy a očisty, a provádění jarního úklidu může být osvěžujícím způsobem, jak začít novou sezónu. Pokud chcete provést jarní úklid rychle ...

Zrcadla jako klíčový prvek interiéru: Proč má výběr jejich tvaru význam

Zrcadla neplní pouze praktickou funkci umožňující nám zkontrolovat náš vzhled před odchodem z domova. Jsou také důležitým dekorativním prvkem, který m ...

7 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Blíží se Velikonoce a s nimi tradice zdobení vajec. Pokud chcete vytvořit unikátní a originální velikonoční vajíčka, zkuste tyto kreativní tipy a trik ...

Doporučujeme

Publikovat článek