Home » Bydlení

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

02.02.2024
Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra. Existuje několik šetrných způsobů, jak si poradit s běžnými usazeninami. Níže najdete praktické tipy, jak šetrně vyčistit odpady bez přítomnosti instalatéra.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Přírodní roztoky


Dejte pozor na některé typy agresivnějších přípravků dostupných v obchodech, které vaše odpady nemusí zvládnout bez poškození. Vsaďte na klasiku, kterou je ocet a jedlá soda. Směs octa a jedlé sody může pomoci rozpustit i odolnější usazeniny ve vašich odpadech. Nasypeme sodu do odpadu a zalijeme octem. Po viditelné reakci (ideálně necháme působit přes noc) propláchneme horkou vodou.

Mechanické čištění


Náčiní a spirály na čištění odpadů jsou k dispozici například v obchodech se stavebninami. Spirálu jemně zasuneme do odpadu a pomocí rotačních pohybů odpad zbavujeme nečistot. Sáhnout můžete také po starém dobrém gumovém zvonu, který svým přetlakem při pumpování odpad pročistí.

Živé bakterie


Nasaďte do odpadu biopreparát s živými bakteriemi. Princip této metody tkví v tom, že se speciální bakterie živí tukem, avšak potrubí nijak neponičí ani neohrozí.

Prevence


Nikdy nezapomínejte na prevenci. Používání sítek do odpadu zabrání zanášení velkými kusy, především zbytky jídla a vlasy.

Profesionální čištění


Pokud se problém nevyřeší a jeví se jako vážný, neodkládejte profesionální pomoc. Moderní metody jako kamera do potrubí umožňují diagnostiku problému před zahájením práce.


Zdroj: freepik.com

Pamatujte, že prevence je klíčovým prvkem při péči o odpadové potrubí. Pravidelným čištěním a preventivními opatřeními můžete minimalizovat problémy a udržet odpady ve vaší domácnosti ve správném stavu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Zvířecí chlupy v interiéru: Tipy pro čistší prostředí

Zvířecí společníci jsou bezpochyby nádhernou součástí našich životů, ale jejich chlupy mohou být výzvou pro udržení čistého a uklizeného domova. Pokud ...

Doporučujeme

Publikovat článek