Home » Bydlení

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

02.02.2024
Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra. Existuje několik šetrných způsobů, jak si poradit s běžnými usazeninami. Níže najdete praktické tipy, jak šetrně vyčistit odpady bez přítomnosti instalatéra.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Přírodní roztoky


Dejte pozor na některé typy agresivnějších přípravků dostupných v obchodech, které vaše odpady nemusí zvládnout bez poškození. Vsaďte na klasiku, kterou je ocet a jedlá soda. Směs octa a jedlé sody může pomoci rozpustit i odolnější usazeniny ve vašich odpadech. Nasypeme sodu do odpadu a zalijeme octem. Po viditelné reakci (ideálně necháme působit přes noc) propláchneme horkou vodou.

Mechanické čištění


Náčiní a spirály na čištění odpadů jsou k dispozici například v obchodech se stavebninami. Spirálu jemně zasuneme do odpadu a pomocí rotačních pohybů odpad zbavujeme nečistot. Sáhnout můžete také po starém dobrém gumovém zvonu, který svým přetlakem při pumpování odpad pročistí.

Živé bakterie


Nasaďte do odpadu biopreparát s živými bakteriemi. Princip této metody tkví v tom, že se speciální bakterie živí tukem, avšak potrubí nijak neponičí ani neohrozí.

Prevence


Nikdy nezapomínejte na prevenci. Používání sítek do odpadu zabrání zanášení velkými kusy, především zbytky jídla a vlasy.

Profesionální čištění


Pokud se problém nevyřeší a jeví se jako vážný, neodkládejte profesionální pomoc. Moderní metody jako kamera do potrubí umožňují diagnostiku problému před zahájením práce.


Zdroj: freepik.com

Pamatujte, že prevence je klíčovým prvkem při péči o odpadové potrubí. Pravidelným čištěním a preventivními opatřeními můžete minimalizovat problémy a udržet odpady ve vaší domácnosti ve správném stavu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Trend dekorativní stěrky: univerzální a elegantní

Dekorativní stěrka se stává stále populárnější volbou pro interiérové designéry a majitele domů, a to zejména díky své všestrannosti, odolnosti a eleg ...

Jak zútulnit chatu: Tipy pro příjemnější bydlení v přírodě

Chata v přírodě je místem, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a užít si klidu daleko od městského shonu. Aby váš pobyt v chatě byl co ne ...

Doporučujeme

Publikovat článek