Home » Bydlení

Zvířecí chlupy v interiéru: Tipy pro čistší prostředí

29.01.2024
Zvířecí společníci jsou bezpochyby nádhernou součástí našich životů, ale jejich chlupy mohou být výzvou pro udržení čistého a uklizeného domova. Pokud vlastníte domácího mazlíčka a bojujete se zvířecími chlupy, existuje několik účinných strategií, které vám pomohou udržet vaši domácnost v čistotě.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Pravidelné kartáčování


Začněte u zdroje. Pravidelné kartáčování nejenže pomáhá redukovat množství chlupů, které vaše zvíře shazuje, ale také udržuje zdravou srst. Vyberte správný typ kartáče podle délky a typu srsti vašeho mazlíčka a srst pravidelně vyčesávejte.

Ochrana nábytku


Pokud váš mazlíček rád odpočívá na posteli nebo gauči, investujte do přehozů nebo přikrývek, které lze snadno vyklepat, vyprat a často obměňovat.

Pravidelné praní textilií


Časté praní povlečení, ručníků a ostatních textilií, se kterými přichází váš mazlíček do kontaktu, může výrazně snížit množství chlupů ve vašem domě.


Zdroj: freepik.com

Vysavač s HEPA filtrem


Při výběru vysavače sáhněte po modelu s vysokoefektivním filtračním systémem HEPA. Tento filtr zachytí i drobné částice a pomůže udržet vzduch v domě čistší.

Čistící válečky


Válečky jsou jednoduchým a finančně dostupným, ale velmi účinným nástrojem pro odstranění chlupů ze sedaček, oblečení nebo jiných povrchů. Mějte je po ruce po celém domě.

Správná výchova


Investovat trochu času do vašeho čtyřnohého společníka se v tuto chvíli vyplácí, jelikož správný výcvik vašeho mazlíčka může hrát v minimalizaci chlupaté invaze klíčovou roli. Pokud je váš pes naučený zůstávat na určených místech nebo pokud kočka používá speciální škrabadlo, bude méně pravděpodobné, že se chlupy dostanou na nežádoucí místa.


Zdroj: freepik.com

Čističe vzduchu


Zejména v případě, že máte alergie nebo jste citliví na alergeny z chlupů, zvažte použití antialergenních čističů vzduchu. Ty mohou eliminovat alergeny ve vzduchu a zlepšit kvalitu ovzduší ve vašem domě.

Vhodná volba nábytku


Při výběru nábytku se zaměřte na materiály, které jsou odolné vůči chlupům a snadno se čistí. Kožený nábytek nebo látky s hladkým povrchem jsou obvykle lepší než čalouněné textilie.

S těmito jednoduchými tipy můžete udržet čistotu ve svém domově, i když máte zvířecího společníka. A pamatujte, trocha zvířecích chlupů je většinou drobnou cenou za lásku a radost, kterou nám naši mazlíčci přinášejí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Trend dekorativní stěrky: univerzální a elegantní

Dekorativní stěrka se stává stále populárnější volbou pro interiérové designéry a majitele domů, a to zejména díky své všestrannosti, odolnosti a eleg ...

Jak zútulnit chatu: Tipy pro příjemnější bydlení v přírodě

Chata v přírodě je místem, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a užít si klidu daleko od městského shonu. Aby váš pobyt v chatě byl co ne ...

Doporučujeme

Publikovat článek