Home » Bydlení

Zvířecí chlupy v interiéru: Tipy pro čistší prostředí

29.01.2024
Zvířecí společníci jsou bezpochyby nádhernou součástí našich životů, ale jejich chlupy mohou být výzvou pro udržení čistého a uklizeného domova. Pokud vlastníte domácího mazlíčka a bojujete se zvířecími chlupy, existuje několik účinných strategií, které vám pomohou udržet vaši domácnost v čistotě.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Pravidelné kartáčování


Začněte u zdroje. Pravidelné kartáčování nejenže pomáhá redukovat množství chlupů, které vaše zvíře shazuje, ale také udržuje zdravou srst. Vyberte správný typ kartáče podle délky a typu srsti vašeho mazlíčka a srst pravidelně vyčesávejte.

Ochrana nábytku


Pokud váš mazlíček rád odpočívá na posteli nebo gauči, investujte do přehozů nebo přikrývek, které lze snadno vyklepat, vyprat a často obměňovat.

Pravidelné praní textilií


Časté praní povlečení, ručníků a ostatních textilií, se kterými přichází váš mazlíček do kontaktu, může výrazně snížit množství chlupů ve vašem domě.


Zdroj: freepik.com

Vysavač s HEPA filtrem


Při výběru vysavače sáhněte po modelu s vysokoefektivním filtračním systémem HEPA. Tento filtr zachytí i drobné částice a pomůže udržet vzduch v domě čistší.

Čistící válečky


Válečky jsou jednoduchým a finančně dostupným, ale velmi účinným nástrojem pro odstranění chlupů ze sedaček, oblečení nebo jiných povrchů. Mějte je po ruce po celém domě.

Správná výchova


Investovat trochu času do vašeho čtyřnohého společníka se v tuto chvíli vyplácí, jelikož správný výcvik vašeho mazlíčka může hrát v minimalizaci chlupaté invaze klíčovou roli. Pokud je váš pes naučený zůstávat na určených místech nebo pokud kočka používá speciální škrabadlo, bude méně pravděpodobné, že se chlupy dostanou na nežádoucí místa.


Zdroj: freepik.com

Čističe vzduchu


Zejména v případě, že máte alergie nebo jste citliví na alergeny z chlupů, zvažte použití antialergenních čističů vzduchu. Ty mohou eliminovat alergeny ve vzduchu a zlepšit kvalitu ovzduší ve vašem domě.

Vhodná volba nábytku


Při výběru nábytku se zaměřte na materiály, které jsou odolné vůči chlupům a snadno se čistí. Kožený nábytek nebo látky s hladkým povrchem jsou obvykle lepší než čalouněné textilie.

S těmito jednoduchými tipy můžete udržet čistotu ve svém domově, i když máte zvířecího společníka. A pamatujte, trocha zvířecích chlupů je většinou drobnou cenou za lásku a radost, kterou nám naši mazlíčci přinášejí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra ...

Doporučujeme

Publikovat článek