Home » Bydlení

Jak správně udržovat dřevěná kuchyňská prkénka a vařečky?

24.01.2024
Dřevěná kuchyňská prkénka a vařečky jsou nejen praktickými kuchyňskými nástroji, ale i estetickým prvkem, který může obohatit vaši kulinářskou zkušenost. Aby však tyto dřevěné nástroje zůstaly odolné, hygienické a atraktivní, je nezbytné o ně řádně pečovat. Zde jsou praktické tipy, jak udržovat dřevěná kuchyňská prkénka a vařečky v optimálním stavu.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Pravidelné a správné čištění


Pravidelné čištění je klíčové pro udržení hygienických podmínek. Po každém použití opláchněte dřevěné prkénko nebo vařečku teplejší vodou. Použijte jemnou houbičku v kombinaci se šetrným přípravkem. Dřevěné povrchy jsou náchylné k absorpci pachů a bakterií, takže důkladné opláchnutí a čištění jsou nezbytnými kroky.

Nepoužívejte myčku nádobí


Nikdy nedávejte dřevěné kuchyňské nástroje do myčky nádobí. Prolongovaný kontakt s vodou a vysoké teploty myčky mohou způsobit praskání, deformaci a celkové poškození dřeva.

Ošetření olejem


Pravidelná údržba olejem je důležitým krokem k prodloužení životnosti dřevěných nástrojů. Speciální oleje určené pro dřevo mohou být použity i k ošetření povrchu dřevěného nádobí. Aplikujte přípravek podle pokynů na obalu, nechte ho vsáknout a přebytečný olej setřete.


Zdroj: freepik.com

Důkladné vyčištění


Jestliže je vaše dřevěné prkénko již nehezké na pohled, postačí trocha jedlé sody a citronu. Z této kombinace smíchejte kašičku, nádobí potřete, nechte působit a poté důkladně opláchněte. Dřevěné nádobí vždy sušte na vzduchu.

Nezapomínejte na to, že dřevěné prkénka a vařečky by měly být skladovány na vodorovné ploše. Vertikální skladování může způsobit zakřivení. Při dodržování těchto pravidel si můžete být jisti, že vám vaše dřevěné nádobí bude dělat radost řadu let.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra ...

Doporučujeme

Publikovat článek