Home » Reality

Homestaging: Umění připravit nemovitost na úspěšný prodej

21.11.2023
Zatímco tento pojem na náš realitní trh teprve pomalu prosakuje, v některých zemích se jedná o nezbytný krok, který je součástí přípravy nemovitosti k prodeji. Homestaging je umění prezentace nemovitosti tak, aby co nejlépe oslovila potenciální kupce či nájemce. Cílem je vytvořit prostor, který okouzlí a osloví širokou škálu lidí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost rychlejšího a výhodnějšího uzavření obchodu.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com
Homestaging zahrnuje řadu kreativních a organizačních prvků, které mají za úkol zdůraznit potenciál nemovitosti a vytvořit dojem životaschopného a atraktivního bydlení. Proč má investice do kvalitního homestagingu smysl?

První dojem je klíčový


Potenciální kupci či nájemci často udělají své první dojmy během několika vteřin. A homestaging pomáhá vytvořit první dojem co nejlepší, což může ovlivnit jejich rozhodování.

Pomáhá vytvořit emocionální pouto


Odborným způsobem odvedený homestaging může pomoci lidem představit si život v daném prostoru. Když se potenciální zákazník dokáže identifikovat s nemovitostí a představit si ji jako svůj domov, roste pravděpodobnost, že proběhne rychlý nákup.


Zdroj: unsplash.com

Optimalizuje prostor


Homestaging se věnuje nejen estetickým aspektům, ale také praktickým. Pomáhá v optimalizaci prostoru, zdůrazňuje jeho výhody a minimalizuje případné nedostatky.

Zvyšuje hodnotu nemovitosti


Investice do homestagingu může být relativně malá ve srovnání s potenciálním ziskem z rychlejšího prodeje či výhodnějšího pronájmu nemovitosti, která, díky svému vybavení a doplňkům, vypadá honosněji.

Vkus odborníka


Homestagingoví odborníci mají schopnost vidět potenciál v každém prostoru. Vědí, jaký design a uspořádání prostoru budou atraktivní pro cílovou skupinu zájemců, ale i pro danou nemovitost.


Zdroj: freepik.com

Zkracuje prodej


Díky homestagingu může být doba, po kterou je nemovitost na trhu, výrazně zkrácena. To snižuje riziko, že se nemovitost stane "stálým" zbožím, což může negativně ovlivnit její vnímanou hodnotu.

Celkově lze říci, že homestaging je investicí, která se vyplácí. Profesionální přístup k prezentaci nemovitosti zvyšuje pravděpodobnost úspěchu na konkurenčním trhu a může přinést výrazné finanční benefity.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Reality

Vybíráme místo pro kancelář: Jak vybrat ty správné kancelářské prostory?

Když přemýšlíte o tom, kam umístit základnu pro svou firmu, výběr vhodných kancelářských prostor je klíčovým krokem. Správný výběr může ovlivnit produ ...

Jaké byty se nejlépe pronajímají? Ideální parametry investičního bytu

Rozhodnutí o pronájmu stávající nemovitosti nebo koupě investičního bytu je velmi zásadní a při výběru hraje důležitou roli pár základních faktorů. Ex ...

Pořízení družstevního bytu: Rizika a potenciální problémy s hypotékou

Družstevní byty mohou být atraktivní možností pro lidi hledající cenově dostupné bydlení, zejména v městských oblastech. Nicméně, získání hypotéky pro ...

Pronajímáte nemovitost? Jak pečlivě prověřit potenciálního nájemníka

Pokud máte v úmyslu pronajmout svou nemovitost, jedním z klíčových kroků je pečlivá kontrola potenciálního nájemníka. Správná volba nájemníka může pře ...

Doporučujeme

Publikovat článek