Home » Bydlení

Co za dárek na Vánoce? Pár tipů na dárky, se kterými nešlápnete vedle

13.11.2023
Nákupy vánočních dárků mohou být výzvou, která nás velmi často uvádí do stresu. Při výběru dárků, které vašemu blízkému vykouzlí úsměv na tváři, nemusíte nutně hledat to nejdražší nebo největší. Originální a promyšlený dárek může způsobit stejně mnoho radosti, ne-li více. Zde máme pár nápadů na dárky, které vaše blízké zaručeně potěší.
Ilustrační snímek | Zdroj: pixabay.com

Personalizované dárky zahřejí u srdce


Personalizované dárky obdarovaného vždy dojmou. Zkuste fotoknihu plnou vzpomínek, hrníček s fotografií nebo libovolný předmět s iniciály obdarovaného.

Vzpomínky jsou věčné


Namísto fyzického předmětu darujte zážitek, jako je balónový let nebo kurz vaření, dle zájmu obdarovaného. Tím blízkému vytvoříte nepřekonatelné vzpomínky spojené s vámi.

Knih není nikdy dost


Pokud máte ve své rodině knihomola, kniha od oblíbeného autora nebo výtisk vzácné knihy může být dar, kterým uděláte velkou radost. Dejte však pozor a pečlivě zvažte, zda je záliba v knihách u vašeho blízkého opravdu aktuální.

Podpora lokálních umělců


Podpořte místní umělce tím, že zakoupíte obraz, sochu nebo keramický džbán od umělce z vašeho regionu. Tím podpoříte nejen umění, ale také obdarovanému dopřejete jedinečný kousek do domácnosti.

Hobby materiály


Zjistěte, co je oblíbeným koníčkem obdarovaného a podle toho vyberte dárek. Třeba olejové barvy pro malíře nebo prémiové příze pro pletení.


Zdroj: pixabay.com

Láska prochází žaludkem


Darujte poukaz na večeři v oblíbené restauraci nebo na kávu v útulné kavárně.

Darujte dobrý skutek


Mnoho organizací umožňuje "adopci" zvířat nebo podporu konkrétních charitativních projektů. Darování na dobročinný účel může být velmi osobním a potěšujícím dárkem zejména pro starší rodinné příslušníky, kteří již materiální věci neocení.

Předplatné časopisu


Kdo by neměl radost z přítomnosti oblíbeného časopisu každý měsíc ve své poštovní schránce?

Kouzlo domácích produktů


Pokud rádi tvoříte, nakupte nejrůznější láhve, dózy, obaly a mašle a vrhněte se na výrobu domácích marmelád, nakládaných sýrů, sirupů, vonných solí do koupele či mýdel. Takovým DIY produktem zaručeně potěšíte každého.

Wellness dárky


Darujte wellness dárek v podobě relaxačních pobytů či poukazů na masáže. Pod stromeček můžete nadělit také aromaterapeutické oleje a svíčky. Každý ocení možnost relaxace.

Důležité je při výběru dárku myslet na osobnost a zájmy obdarovaného. Snažte se vybrat dárek, který ukazuje, že jste si dali práci a že si daného člověka vážíte. Nakonec, ty nejlepší vánoční dárky jsou takové, které přicházejí ze srdce.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Umění balení: Jak originálně zabalit dárek?

Vánoce nejsou jen o samotném dárku, ale i o celém zážitku spojeném s jejich přijímáním i darováním. A právě balení dárků může být tím kouzelným doteke ...

Vánoce bez stresu: Jak si užít svátky naplno

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a štěstí, ale pro mnohé z nás mohou být i zdrojem stresu a nátlaku. Připravit domácnost na svátky, nakoupi ...

Dostatek světla v interiéru: Jak prosvětlit místnost?

Prosvětlený interiér není pouze otázkou estetiky, ale hraje klíčovou roli v našem celkovém pohodlí, náladě a dokonce i zdraví. Dostatek přirozeného sv ...

Adventní věnec: Symbol očekávání a společných chvil

Adventní věnec je tradiční symbol a nezbytná součást přípravy na Vánoce pro mnoho lidí po celém světě. Věnec, obvykle vytvořený z větví z jehličnatého ...

Doporučujeme

Publikovat článek