Home » Bydlení

Zařizujeme pokoj pro miminko: Jaké jsou trendy v oblasti pokojíčků pro novorozence?

01.11.2023
Zařizování pokojíčku pro miminko je nejen krásným projektem, ale také důležitým krokem, který odráží lásku a péči rodičů, ale také zajistí pohodlí při následné péči o novorozence. V oblasti designu pokojíčků pro miminka existuje mnoho trendů, které spojují funkčnost s estetikou a zajišťují, že se dítě i vy budete cítit pohodlně a bezpečně.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Neutrální paleta barev


Neutrální barvy, jako je bílá, šedá, světle hnědá a béžová, zůstávají v popředí. Tyto barvy jsou klidné, elegantní a univerzální, což umožňuje snadnou kombinaci s různými dekoračními prvky. Neutrální paleta barev také pomáhá vytvořit klidné a harmonické prostředí pro miminko. Volba zemitých barev je navíc velmi nadčasová a může posloužit i do vyššího věku dítěte, zatímco detaily můžete obměňovat barevnými doplňky.

Přírodní a organické prvky


Trend využívání organických a přírodních materiálů se stále rozšiřuje, a to i v rámci dětských pokojíčků. Dřevěný nábytek a dekorační prvky jsou velmi populární, a to nejen pro svou estetiku, ale také pro svou trvanlivost a ekologickou přívětivost. Přírodní textilie, jako jsou bavlna a lněná tkanina, jsou také oblíbenou volbou.

Funkčnost a úložný prostor


Funkčnost je klíčovým prvkem v designu pokojíčku pro miminko. Moderní nábytek a vybavení jsou často navrženy tak, aby nabízely praktické úložné prostory, což je zvláště důležité, protože miminka potřebují mnoho různých potřeb, jako jsou pleny, oblečení, hračky a další vybavení.


Zdroj: freepik.com

Personalizace


Personalizace pokojíčku pro miminko učiní z místnosti jedinečný prostor. Rodiče se často rozhodují přidat do designu pokojíčku jméno nebo iniciály dítěte, a to buď na zdi nebo na nábytek.

Bezpečnost a ergonomie


Bezpečnost a ergonomie jsou při zařizování pokojíčku vždy na prvním místě. Vybírejte nábytek a vybavení, které splňuje bezpečnostní normy a dbá na ergonomii pro miminko i rodiče. Dbejte na bezpečný úložný prostor pro nebezpečné předměty a věnujte pozornost správnému umístění postýlky a dalšího nábytku.

Rostoucí popularita gender-neutral designu


Gender-neutral design, tedy design pokojů, který není vázán na pohlaví dítěte, se stává stále oblíbenější volbou. Rodiče často upřednostňují neutrální barvy a dekorační prvky, což umožňuje vytvořit pokojíček, který může sloužit pro děvčata i chlapce.

Celkově řečeno, při zařizování pokojíčku pro miminko je důležité kombinovat krásu s funkčností a bezpečností. Moderní trendy v designu pokojíčků pro miminka reflektují tyto hodnoty a umožňují vytvořit prostor, ve kterém se dítě bude cítit pohodlně a kde se bude jeho vývoj podporovat.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Umění balení: Jak originálně zabalit dárek?

Vánoce nejsou jen o samotném dárku, ale i o celém zážitku spojeném s jejich přijímáním i darováním. A právě balení dárků může být tím kouzelným doteke ...

Vánoce bez stresu: Jak si užít svátky naplno

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a štěstí, ale pro mnohé z nás mohou být i zdrojem stresu a nátlaku. Připravit domácnost na svátky, nakoupi ...

Dostatek světla v interiéru: Jak prosvětlit místnost?

Prosvětlený interiér není pouze otázkou estetiky, ale hraje klíčovou roli v našem celkovém pohodlí, náladě a dokonce i zdraví. Dostatek přirozeného sv ...

Adventní věnec: Symbol očekávání a společných chvil

Adventní věnec je tradiční symbol a nezbytná součást přípravy na Vánoce pro mnoho lidí po celém světě. Věnec, obvykle vytvořený z větví z jehličnatého ...

Doporučujeme

Publikovat článek