Home » Bydlení

Nepodceňte správný výběr ložního prádla pro chladné noci

24.10.2023
Kvalitní spánek je základem pro celkové zdraví a pohodu. A jednou z klíčových složek kvalitního spánku je správně zvolené ložní prádlo, které má vliv na to, jak se budete cítit během noci, a také na celkovou regeneraci těla a mysli. Zde je několik důvodů, proč je důležité vybírat kvalitní ložní prádlo, zejména pro chladné noci.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com
Nejlepším materiálem pro chladné podzimní i zimní noci jsou přírodní vlákna, nejlépe tedy ložní prádlo ze 100% bavlny. Při pořízení povlečení s vysokým vlasem v podobě flanelu také nešlápnete vedle. Přestože se to na první pohled nezdá a z estetického hlediska se jedná o velmi potlačovaný prvek, z praktického hlediska je pro udržení tepla a útulna velmi důležité prostěradlo. Pro zimní období je oblíbený mikroplyš nebo froté.

Pokud jste milovníkem ložního prádla a dáváte přednost kvantitě před kvalitou, investice do dražšího ložního prádla vám možná připadá zbytečná. Proč se ale nákup kvalitního povlečení vyplatí?

Teplotní regulace


Chladné noci mohou být nepříjemné, a pokud nemáte správné a kvalitní ložní prádlo, přestože se to při usínání nemusí zdát, v noci můžete prochladnout. Kvalitní flanelové nebo bavlněné povlečení s vysokou gramáží vám poskytne potřebné teplo a pohodlí. Výhodou flanelového povlečení je jeho schopnost udržet teplo a zároveň pohlcovat vlhkost v případě pocení.


Zdroj: freepik.com

Komfort a pohodlí


Pocit, který máte v posteli, má vliv na to, jak brzy usnete a jak se v noci budíte. Povlečení z kvalitního materiálu je jemné na dotek a poskytuje vám pocit pohodlí. Kvalitní bavlna a flanel patří mezi oblíbené materiály pro zimní ložní prádlo, protože jsou měkké, příjemné a hřejivé.

Vydrží dlouho


Kvalitní ložní prádlo je investicí do budoucnosti. I když na první pohled může být dražší, jeho trvanlivost a odolnost proti opotřebení znamenají, že se nemusíte tak často starat o nákup nového ložního prádla.

Pokud hledáte kvalitní ložní prádlo pro chladné noci, vybírejte materiály, které jsou teplé, měkké a kvalitně zpracované. Flanel a bavlna jsou obvykle dobrými volbami pro zimní měsíce. Nezapomeňte také na estetiku a vybírejte vzory a barvy, které vám dodají pocit pohodlí a radosti. Kvalitní ložní prádlo vám pomůže získat zasloužený odpočinek a energii pro další den.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Umění balení: Jak originálně zabalit dárek?

Vánoce nejsou jen o samotném dárku, ale i o celém zážitku spojeném s jejich přijímáním i darováním. A právě balení dárků může být tím kouzelným doteke ...

Vánoce bez stresu: Jak si užít svátky naplno

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a štěstí, ale pro mnohé z nás mohou být i zdrojem stresu a nátlaku. Připravit domácnost na svátky, nakoupi ...

Dostatek světla v interiéru: Jak prosvětlit místnost?

Prosvětlený interiér není pouze otázkou estetiky, ale hraje klíčovou roli v našem celkovém pohodlí, náladě a dokonce i zdraví. Dostatek přirozeného sv ...

Adventní věnec: Symbol očekávání a společných chvil

Adventní věnec je tradiční symbol a nezbytná součást přípravy na Vánoce pro mnoho lidí po celém světě. Věnec, obvykle vytvořený z větví z jehličnatého ...

Doporučujeme

Publikovat článek