Home » Reality

Jaké byty se nejlépe pronajímají? Ideální parametry investičního bytu

04.10.2023
Rozhodnutí o pronájmu stávající nemovitosti nebo koupě investičního bytu je velmi zásadní a při výběru hraje důležitou roli pár základních faktorů. Existuje totiž několik typů bytů, které se obvykle pronajímají snáze a jsou na trhu momentálně velmi žádané.
Ilustrační snímek | Zdroj: pixabay.com

V centru města


Byty situované v centru města jsou žádané zejména mezi mladými lidmi. Blízkost k zaměstnání, obchodům, restauracím a nočnímu životu je velkou výhodou.

S oddělenými pokoji poblíž univerzit


Lokality poblíž vysokých škol mají stálou poptávku, protože studenti hledají vhodné bydlení každoročně. Pronájem bytu v této oblasti může být velmi výnosný zejména v případě, pokud váš byt bude mít oddělené obytné místnosti a bude moct poskytnout komfortní sdílené ubytování.

S dobrou dostupností


Bytové domy poblíž veřejné dopravy, jako jsou autobusové nebo vlakové zastávky, jsou pro mnoho lidí klíčovým faktorem při výběru, a to zejména pro lidi bez řidičského oprávnění, pro důchodce nebo pro maminky s dětmi, pro které je cestování veřejnou dopravou pohodlnější.

Moderní vybavení a úložný prostor


Byty s moderním vybavením, jako jsou nové spotřebiče, klimatizace, pračka a sušička, jsou často atraktivnější pro nájemníky. Moderní bydlení je lákavým komfortem, který přináší i úspory energie. Dostatek úložného prostoru je pro mnoho lidí také důležitý. Byty se šatnou, skříněmi a úložnými prostory mají výhodu.

Byty s parkovacím místem


V oblastech s omezeným parkováním jsou byty s parkovacím místem velmi žádané. Možnost bezpečně zaparkovat auto je pro mnoho lidí klíčovým hlediskem a značnou úsporou času i nervů.

Balkon, terasa či zahrádka


Venkovní prostory jsou pro mnoho nájemníků atraktivní, zejména v letním období. Možnost relaxovat na balkoně či menší zahrádce je proto velkou výhodou, především pro rodiny s dětmi.

Bezpečná čtvrť


Bezpečnost je vždy na prvním místě. Byty v bezpečných čtvrtích jsou žádané pro svou klidnou a neohroženou atmosféru.

Za důležité považujte také udržování bytu v dobrém stavu, včetně pravidelné údržby a oprav. Kvalitní a dobře udržované byty mají větší šanci na dlouhodobé nájemníky. Nezapomeňte také dodržovat právní předpisy týkající se nájmu a nájemníků, abyste mohli vytvořit pozitivní a spolehlivé nájemní vztahy.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Reality

Proč si pronajmout kancelář na atraktivní adrese? Důvodů je hned několik

V době celosvětové pandemie onemocnění COVID-19 se sice výrazně rozšířila práce z domova, nicméně stále více firem se v současnosti navrací do kancelá ...

Na co si dát pozor při kupování nemovitosti od developera

Koupě nemovitosti od developera může být vzrušujícím, ale i náročným procesem. Je důležité být obezřetný a důkladně si ověřit všechny detaily předtím, ...

Bydlení na samotě: Jaké jsou výhody a co zvážit?

Život na samotě může být pro některé lidi ideální formou života. Mnozí lidé hledají klidné a odlehlé místo, kde si mohou vychutnat samotu a odpočinek ...

Mládež a vlastní bydlení: Sen rozplývající se v nedohlednu

Bydlení pro mladé je v některých částech světa palčivým problémem již dlouhou dobu, avšak tato problematika se objevuje už i u nás. Narůstající ceny n ...

Doporučujeme

Publikovat článek