Home » Reality

Bydlení v zahraničí: Kde koupit levnou nemovitost u moře?

15.08.2023
Vlastnit nemovitost v teplé zahraniční destinaci se stává stále populárnější volbou pro Čechy hledající druhý domov, investiční příležitost nebo jednoduše útěk před chladnými měsíci. Možnosti jsou mnohé, ať už toužíte po domě u moře, apartmánu v historickém centru nebo venkovské vile s výhledem na hory. Povíme si o výhodách, oblíbených lokalitách i o tom, co je třeba mít na paměti.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Oblíbené lokality Čechů


Mezi oblíbené destinace Čechů patří především středomořské země jako je Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Řecko. Tyto země nabízí bohatou historii, krásné pláže, příjemné klima a různorodou kulturu, což přitahuje jak rekreační majitele, tak i ty, kteří hledají stálou rezidenci. Tyto dobře dostupné lokality jsou skvělou možností, jak si prodloužit léto.

Výhody koupě nemovitosti v zahraničí


Druhý domov: Nemovitost v teplé destinaci může být ideálním místem pro Vaše letní dovolené a únik od rutiny.
Investice: Některé lokality mohou nabízet potenciál velmi atraktivní investice v případě, že se rozhodnete nemovitost během Vaší nepřítomnosti pronajímat.
Pohodový důchod: Mnozí lidé si vybírají destinace s nižšími náklady na život a tráví v zahraničí svůj důchod.
Různorodé zážitky: Stejně jako cestování, i život v cizí zemi nabízí možnost objevovat nové kultury, jazyky a tradice.

Kde jsou byty a apartmány levnější


Pokud hledáte levnější nemovitosti na jihu Evropy ve srovnání s Českou republikou, stojí za zvážení například Bulharsko. Tato země nabízí krásné pláže a teplé podnebí za velmi přijatelné ceny. Také Turecko je známé pro svou dostupnost.

Co mít na paměti


Právní záležitosti: Každá země má odlišné právní předpisy týkající se koupě nemovitosti. Důležité je se velmi dobře informovat ještě před samotným jednáním o koupi nemovitosti, aby Vás nic nepřekvapilo.
Finanční náklady: Kromě kupní ceny mějte na paměti také provozní poplatky a daně spojené s vlastnictvím nemovitosti v cizině.
Klima a životní styl: Rozhodněte se, zda Vám klima a místní životní styl skutečně vyhovují z dlouhodobého hlediska.

Investice do nemovitosti v teplé zahraniční destinaci může být vzrušujícím krokem. Předem dobře zvažte své možnosti, informujte se o místních podmínkách a dejte si pozor na praktické záležitosti.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Reality

Jak poznat dobrého realitního makléře? Průvodce výběrem kvalitního realiťáka

Když se rozhodnete koupit nebo prodat nemovitost a nechcete se do toho pouštět sami, je důležité mít po svém boku kvalitního realitního makléře. Správ ...

Pronájem a zákaz zvířat: Může pronajímatel zakázat psa v bytě?

Domácí zvířata mohou být pro mnoho lidí důležitou součástí domova a třeba i plnohodnotnými členy rodiny. Při stěhování se však nájemník může setkat s ...

Na co se ptát při koupi nemovitosti? 9 důležitých otázek, díky kterým nešlápnete vedle

Pořizování nemovitosti je velkým krokem a životní investicí, připravenost a dostatečná informovanost je proto velmi důležitá. Ať už nemovitost teprve ...

Výběr pozemku pro stavbu domu - jak vybrat ten správný stavební pozemek a na co si dát pozor?

Výběrem toho správného pozemku Váš sen o novém bydlení začíná, jedná se o velmi zásadní a klíčový krok při plánování stavby domu. Mějte na paměti, že ...

Doporučujeme

Publikovat článek