Home » Reality

Bydlení v zahraničí: Kde koupit levnou nemovitost u moře?

15.08.2023
Vlastnit nemovitost v teplé zahraniční destinaci se stává stále populárnější volbou pro Čechy hledající druhý domov, investiční příležitost nebo jednoduše útěk před chladnými měsíci. Možnosti jsou mnohé, ať už toužíte po domě u moře, apartmánu v historickém centru nebo venkovské vile s výhledem na hory. Povíme si o výhodách, oblíbených lokalitách i o tom, co je třeba mít na paměti.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Oblíbené lokality Čechů


Mezi oblíbené destinace Čechů patří především středomořské země jako je Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Řecko. Tyto země nabízí bohatou historii, krásné pláže, příjemné klima a různorodou kulturu, což přitahuje jak rekreační majitele, tak i ty, kteří hledají stálou rezidenci. Tyto dobře dostupné lokality jsou skvělou možností, jak si prodloužit léto.

Výhody koupě nemovitosti v zahraničí


Druhý domov: Nemovitost v teplé destinaci může být ideálním místem pro Vaše letní dovolené a únik od rutiny.
Investice: Některé lokality mohou nabízet potenciál velmi atraktivní investice v případě, že se rozhodnete nemovitost během Vaší nepřítomnosti pronajímat.
Pohodový důchod: Mnozí lidé si vybírají destinace s nižšími náklady na život a tráví v zahraničí svůj důchod.
Různorodé zážitky: Stejně jako cestování, i život v cizí zemi nabízí možnost objevovat nové kultury, jazyky a tradice.

Kde jsou byty a apartmány levnější


Pokud hledáte levnější nemovitosti na jihu Evropy ve srovnání s Českou republikou, stojí za zvážení například Bulharsko. Tato země nabízí krásné pláže a teplé podnebí za velmi přijatelné ceny. Také Turecko je známé pro svou dostupnost.

Co mít na paměti


Právní záležitosti: Každá země má odlišné právní předpisy týkající se koupě nemovitosti. Důležité je se velmi dobře informovat ještě před samotným jednáním o koupi nemovitosti, aby Vás nic nepřekvapilo.
Finanční náklady: Kromě kupní ceny mějte na paměti také provozní poplatky a daně spojené s vlastnictvím nemovitosti v cizině.
Klima a životní styl: Rozhodněte se, zda Vám klima a místní životní styl skutečně vyhovují z dlouhodobého hlediska.

Investice do nemovitosti v teplé zahraniční destinaci může být vzrušujícím krokem. Předem dobře zvažte své možnosti, informujte se o místních podmínkách a dejte si pozor na praktické záležitosti.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Reality

Proč si pronajmout kancelář na atraktivní adrese? Důvodů je hned několik

V době celosvětové pandemie onemocnění COVID-19 se sice výrazně rozšířila práce z domova, nicméně stále více firem se v současnosti navrací do kancelá ...

Na co si dát pozor při kupování nemovitosti od developera

Koupě nemovitosti od developera může být vzrušujícím, ale i náročným procesem. Je důležité být obezřetný a důkladně si ověřit všechny detaily předtím, ...

Bydlení na samotě: Jaké jsou výhody a co zvážit?

Život na samotě může být pro některé lidi ideální formou života. Mnozí lidé hledají klidné a odlehlé místo, kde si mohou vychutnat samotu a odpočinek ...

Mládež a vlastní bydlení: Sen rozplývající se v nedohlednu

Bydlení pro mladé je v některých částech světa palčivým problémem již dlouhou dobu, avšak tato problematika se objevuje už i u nás. Narůstající ceny n ...

Doporučujeme

Publikovat článek