Home » Bydlení

Skleněné stěny a příčky: Vzdušnost a elegance pro každý interiér

21.07.2023
Sklo - jednoduchý a přitom esteticky velmi zajímavý prvek hodící se snad do každého typu interiéru. V posledních letech si prosklené stěny a dveře získávají stále větší popularitu a stávají se nepostradatelným prvkem moderního interiéru. Proč je tento trend tak oblíbený a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Proč volit sklo v interiéru?Propustnost světla: Prosklené stěny, příčky i dveře umožňují volný prostup denního světla, díky čemuž dosáhneme přirozeně světlého a vzdušného prostoru, což je ideální zejména pro menší místnosti, které potřebují opticky zvětšit.

Propojení: Umístěním tohoto skleněného prvku docílíme propojení místností, aniž by byl narušen pocit soukromí a útulna.

Estetika a styl: Minimalistický design a čisté a atraktivní linie skleněných stěn a dveří vnesou do interiéru velmi sofistikovaný nádech a moderní eleganci.

Vizuální zážitek: Správně umístěné prosklené stěny mohou sloužit jako skvělý prvek pro vizuální vyžití v podobě výhledu na krásnou zahradu nebo panoramatický výhled na město z místností, ze kterých bychom, při použití plných dveří či stěn, měli výhled nulový.

Vysoká odolnost: V dnešní době máme při výběru nepřeberné množství možností typů skel a povrchových úprav. Skleněné stěny z bezpečnostního skla jsou velmi odolné.

Nevýhody skleněných stěnSoukromí: Může se zdát, že skleněné stěny mohou snížit pocit soukromí. Ve vybraných místnostech, jako jsou koupelny nebo šatny, můžeme zvolit takovou povrchovou úpravu skla, která prostup světla poskytne, zároveň však zachová stoprocentní soukromí.

Cena: Designové prosklené stěny a dveře mohou být oproti prvkům z klasických materiálů o něco dražší.

Zvuková izolace: Je třeba počítat s faktem, že sklo nemá stejnou zvukovou izolaci jako tradiční stěny.

Při rozhodování o investici do skleněných stěn či dveří je důležité zvážit konkrétní potřeby a estetické preference. Pokud toužíte po světlém a moderním interiéru s pocitem propojenosti s okolním prostředím, pak jsou prosklené stěny tou správnou volbou pro Vás. Při výběru realizační firmy však berte ohled na pozitivní reference, které zaručí bezproblémovou realizaci od začátku do konce.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak pečovat o nábytek z masivu? Udržujte krásu a kvalitu masivního dřeva správnou údržbou

Nábytek z masivního dřeva je ceněný zejména pro svou odolnost, přírodní krásu a nadčasový vzhled. Aby váš kus nábytku z masivu zůstal krásný a kvalitn ...

Zrcadla v interiéru: Víc než jen odraz vašeho obličeje

Zrcadla jsou nepostradatelným prvkem v interiéru, který přidává nejen funkční, ale také estetickou hodnotu do každé místnosti. Nezáleží na tom, zda se ...

Renovace starého nábytku: Oživení pokladů z minulosti

Starý nábytek má své kouzlo. Může se nám perfektně hodit do domácnosti v tzv. antique či vintage stylu nebo může být součástí rodinné historie. Někdy ...

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale ...

Doporučujeme

Publikovat článek