Home » Bydlení

Skleněné stěny a příčky: Vzdušnost a elegance pro každý interiér

21.07.2023
Sklo - jednoduchý a přitom esteticky velmi zajímavý prvek hodící se snad do každého typu interiéru. V posledních letech si prosklené stěny a dveře získávají stále větší popularitu a stávají se nepostradatelným prvkem moderního interiéru. Proč je tento trend tak oblíbený a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Proč volit sklo v interiéru?Propustnost světla: Prosklené stěny, příčky i dveře umožňují volný prostup denního světla, díky čemuž dosáhneme přirozeně světlého a vzdušného prostoru, což je ideální zejména pro menší místnosti, které potřebují opticky zvětšit.

Propojení: Umístěním tohoto skleněného prvku docílíme propojení místností, aniž by byl narušen pocit soukromí a útulna.

Estetika a styl: Minimalistický design a čisté a atraktivní linie skleněných stěn a dveří vnesou do interiéru velmi sofistikovaný nádech a moderní eleganci.

Vizuální zážitek: Správně umístěné prosklené stěny mohou sloužit jako skvělý prvek pro vizuální vyžití v podobě výhledu na krásnou zahradu nebo panoramatický výhled na město z místností, ze kterých bychom, při použití plných dveří či stěn, měli výhled nulový.

Vysoká odolnost: V dnešní době máme při výběru nepřeberné množství možností typů skel a povrchových úprav. Skleněné stěny z bezpečnostního skla jsou velmi odolné.

Nevýhody skleněných stěnSoukromí: Může se zdát, že skleněné stěny mohou snížit pocit soukromí. Ve vybraných místnostech, jako jsou koupelny nebo šatny, můžeme zvolit takovou povrchovou úpravu skla, která prostup světla poskytne, zároveň však zachová stoprocentní soukromí.

Cena: Designové prosklené stěny a dveře mohou být oproti prvkům z klasických materiálů o něco dražší.

Zvuková izolace: Je třeba počítat s faktem, že sklo nemá stejnou zvukovou izolaci jako tradiční stěny.

Při rozhodování o investici do skleněných stěn či dveří je důležité zvážit konkrétní potřeby a estetické preference. Pokud toužíte po světlém a moderním interiéru s pocitem propojenosti s okolním prostředím, pak jsou prosklené stěny tou správnou volbou pro Vás. Při výběru realizační firmy však berte ohled na pozitivní reference, které zaručí bezproblémovou realizaci od začátku do konce.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Trend dekorativní stěrky: univerzální a elegantní

Dekorativní stěrka se stává stále populárnější volbou pro interiérové designéry a majitele domů, a to zejména díky své všestrannosti, odolnosti a eleg ...

Jak zútulnit chatu: Tipy pro příjemnější bydlení v přírodě

Chata v přírodě je místem, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a užít si klidu daleko od městského shonu. Aby váš pobyt v chatě byl co ne ...

Doporučujeme

Publikovat článek