Home » Bydlení

Trendy v jídelně - jak zařídit útulnou jídelnu či jídelní kout?

27.06.2023
Jídelna není jen prostorem v domě, kde se podávají jídla, ale také velmi důležitým místem pro setkávání, které spojuje členy domácnosti. Jídelna by tedy měla být praktická, ale také příjemná, k čemuž nám dopomohou některé z aktuálních trendů, na které se dnes podíváme.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Minimalistický a čistý design


Jednoduché linie, čisté povrchy a neutrální barvy jsou charakteristické pro minimalistický design, který je do prostor jídelny vhodný, jelikož je sterilní a praktičtější v rámci čistoty a údržby.

Přírodní prvky


Zútulnění dosáhneme aplikací především přírodních prvků, které jsou v rámci interiérového designu stále populárnější. Jídelnu můžete osvěžit prvky ze dřeva, kamennými doplňky, mechovými obrazy, dřevěnými panely či rostlinami. Díky přírodním prvkům bude v místnosti pocit tepla a útulnosti.

Kombinace různých stylů


Pokud jste zastáncem originality a osobitosti, kombinujte různé prvky několika stylů, které se Vám líbí, díky čemuž prostoru dodáte jedinečnost. Velmi dobře vypadá například propojení moderního designu s industriálními prvky nebo kontrastní kombinace tradičních elementů s moderním nábytkem.

Multifunkčnost a flexibilita


Jídelny se stávají více multifunkčními a flexibilními pro různé aktivity, jako je posezení s přáteli, hry s dětmi či pracovní povinnosti. Je dobré zvolit stoly a židle, které se dají snadno přesouvat nebo skládat, aby se přizpůsobily konkrétním potřebám a počtu hostů.

Osobní dotek


Zapojujte do designu místnosti osobité prvky, jako jsou fotky, umělecká díla nebo rodinné památky. Tyto komponenty přinesou do prostoru intimní atmosféru, vzpomínky a hodnoty.

Inspirujte se současnými trendy, ale v první řadě vždy upřednostňujte vlastní styl a nebojte se být kreativní.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak pečovat o nábytek z masivu? Udržujte krásu a kvalitu masivního dřeva správnou údržbou

Nábytek z masivního dřeva je ceněný zejména pro svou odolnost, přírodní krásu a nadčasový vzhled. Aby váš kus nábytku z masivu zůstal krásný a kvalitn ...

Zrcadla v interiéru: Víc než jen odraz vašeho obličeje

Zrcadla jsou nepostradatelným prvkem v interiéru, který přidává nejen funkční, ale také estetickou hodnotu do každé místnosti. Nezáleží na tom, zda se ...

Renovace starého nábytku: Oživení pokladů z minulosti

Starý nábytek má své kouzlo. Může se nám perfektně hodit do domácnosti v tzv. antique či vintage stylu nebo může být součástí rodinné historie. Někdy ...

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale ...

Doporučujeme

Publikovat článek