Home » Bydlení

Sklo v interiéru: Co je trendy a kde ho využít?

17.01.2024
Sklo, s jeho jedinečnou schopností propouštět světlo a vytvářet průhledné rozhraní, je tradičním a stále oblíbeným prvkem v interiérovém designu. V dnešní době se však sklo objevuje v mnoha inovativních formách, které jdou nad rámec tradičních oken a zrcadel. Podívejme se na některé moderní trendy a elegantní prvky, kde sklo zaujímá hlavní pozici v interiérovém designu.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Skleněné stěny a dveře


Skleněné stěny a dveře vytvářejí dojem otevřeného prostoru a propouštějí přirozené světlo do každé místnosti. Moderní technologie umožňují vytvářet skleněné prvky s různými texturami, vzory a stupni průhlednosti, což dodává prostoru unikátní vizuální efekt.

Skleněné schodiště


Skleněná schodiště přinášejí do interiéru lehkost a eleganci. Tyto konstrukce často využívají bezrámové skleněné panely, které umožňují pohled na celý prostor. To je nejen esteticky velmi atraktivní řešení, ale také optimalizuje proudění světla. Pokud jste konzervativní, přemýšlejte alespoň o skleněném zábradlí.


Zdroj: freepik.com

Prosklené podlahy


Skleněné podlahy představují velmi odvážný designový prvek. V kombinaci s moderním osvětlením mohou vytvářet fascinující efekty, zejména ve vícepodlažních interiérech.

Skleněné stropní panely


Stropní panely z leštěného skla mohou přidat sofistikovaný a moderní nádech do každé místnosti. Tyto panely mohou být průhledné nebo opatřeny různými vzory a texturami, které obohacují vizuální dojem.

Skleněné osvětlovací prvky


Skleněné lustry, lampy a svítidla jsou stále populárnější volbou pro moderní interiérový design. Sklo umožňuje kreativní tvarování a hru s osvětlením, což vytváří zajímavé a poutavé atmosféry.


Zdroj: freepik.com

Stolky a konferenční stoly


Sklo může být vynikajícím materiálem pro stolky a konferenční stoly. Kombinace skla s kovem nebo dřevem vytváří stylový nábytek, který dodává místnosti moderní vzhled.

Sklo v interiérovém designu není jen průhledným materiálem, ale také uměleckým prvkem. Moderní trendy zdůrazňují jeho variabilitu v různých formách a aplikacích. Od skleněných stěn až po nábytkové kousky, sklo přináší do interiéru lehkost, světlo a sofistikovanost. S různými druhy skla, texturami a tvary je možné vytvářet originální a elegantní prostory, které odrážejí současný vkus a designovou kreativitu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Flexibilní modulová nebo pro každodenní spaní? Přinášíme přehled oblíbených typů rohových sedacích souprav

Rozhodli jste se dopřát Vašemu interiéru po letech nové nadechnutí a přemýšlíte, že svou starou sedací soupravu pošlete na zasloužený odpočinek? A že ...

Vestavné vs. klasické skříně: Která volba je ta pravá pro váš domov?

Skříně jsou nedílnou součástí každého interiéru, poskytují úložný prostor a mohou se stát i výrazným dekorativním prvkem. Při výběru skříně stojí mnoh ...

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Doporučujeme

Publikovat článek