Home » Stavba

Nízkonákladová rekonstrukce aneb levné tipy pro velkou proměnu

10.01.2024
Pokud potřebujete z jakéhokoliv důvodu interiér vaší domácnosti obměnit a nemáte k dispozici vysoký rozpočet, nezoufejte. Často není třeba provádět zásadní rekonstrukci, mít k dispozici architekta nebo nový nábytek od designéra, abyste mohli svůj interiér proměnit ve stylu. I s omezenými financemi můžete dosáhnout výrazných změn a zlepšení vzhledu i celkového komfortu. Přinášíme vám několik levných tipů, které mohou udělat ve vaší domácnosti velký rozdíl.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Koupelna v novém kabátě


U koupelny touha po rekonstrukci často začíná. Okoukané kachličky, zažloutlé spáry a vana se známkami opotřebení. Je zde však cenově velmi dostupné a efektivní řešení jménem renovace. Díky speciálně určeným náterům můžete zrenovovat vanu i obklady. Stejným způsobem můžete lusknutím prstu proměnit i obklady v kuchyni.

Nástěnné malby nebo tapety


Jeden z nejlevnějších a nejefektivnějších způsobů, jak změnit celkovou atmosféru místnosti, je malba stěn. Přidání vašich oblíbených barev či vzorů může vytvořit úžasný dojem. Nová výmalba či tapeta dodají i vybydlené místnosti pocit svěžesti a novoty.

Nábytek v novém kabátě


Nudí vás váš starý nábytek, ale nemáte peníze na nový? Samolepící fólie mohou být zázrakem. Existuje mnoho designů - od dřevěných vzorů až po jednobarevné, které mohou zcela změnit vzhled vašeho nábytku a každý kousek bude při troše trpělivosti a šikovnosti jako nový. Židle můžete zase renovovat pomocí nového nátěru.

Úchytky aneb na detailu záleží


Drobným a cenově dostupným zlepšením může být výměna úchytek nebo madel na skříních a zásuvkách. Ze zašlé nevýrazné kuchyně můžete díky správné volbě nových úchytek udělat krásný vintage klenot.


Zdroj: freepik.com

DIY umělecká díla


Namísto toho, abyste kupovali drahé umělecké kusy, zkuste tvořit vlastní. Může to být abstraktní malba, nebo jednoduchý projekt s dětmi. Umělecká díla mohou být skvělým způsobem, jak personalizovat váš prostor.

Osvětlení a zrcadla


Pamatujte, že pokud vás trápí tma a nedostatek světla, nemusíte hned probourávat otvor na větší okno nebo měnit podlahu. Strategicky umístěná zrcadla a osvětlení mohou opticky zvětšit místnost a přidat do interiéru světlo.

Doplňky udělají dojem


Stačí několik nových polštářů nebo hezký přehoz a váš obývací pokoj nebo ložnice bude vypadat zcela jinak. Tyto dekorativní prvky jsou levné, ale mají velký vizuální dopad.
Nezapomeňte přidat rostliny. Kromě toho, že jsou levné, jsou rostliny vynikajícím způsobem, jak přidat do interiéru živou energii a čerstvost. Zelené listy mohou udělat zázraky pro atmosféru domova.

Nemusíte vyprázdnit svou peněženku, abyste dosáhli pozoruhodných změn ve svém domově. S trochou kreativity a několika levnými investicemi můžete vytvořit prostor, který opravdu odráží váš styl a pohodlí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Stavba

Vlhkostní poruchy zdiva aneb kdy požádat o odbornou sanaci?

Sanace vlhkého zdiva je proces, který je nutné provést, pokud se v budově vyskytuje nadměrná vlhkost, která může mít negativní dopad na zdraví obyvate ...

Převod louky na stavební pozemek: Administrativně náročný, ale možný proces

Stavba vlastního domu na krásném místě za přijatelnou cenu může být obtížnou úlohou, zejména v době, kdy jsou ceny nemovitostí a hypoték vysoké. Exist ...

Kuchyňská linka na míru: Volit mezi kuchyňským studiem nebo truhlářem?

Kuchyňská linka na míru může být klenotem každého domova, ať už jde o novostavbu nebo renovaci. Když se rozhodnete pro tento luxusní krok, může se obj ...

Jak vysoký můžu mít plot aneb pravidla pro stavbu oplocení

Oplocení kolem domu nejenže poskytuje soukromí a bezpečí, ale může se stát architektonickou dominantou i šperkem domu. S příchodem nových materiálů a ...

Doporučujeme

Publikovat článek