Home » Bydlení

Bezpečné a krásné: Pokojové rostliny pro domácnosti s dětmi a mazlíčky

19.12.2023
Tvoření osobitého domova zahrnuje nejen výběr nábytku a dekorací, ale také volbu rostlin, které přinášejí život a krásu do každé místnosti. Pro domácnosti s dětmi a mazlíčky je výběr bezpečných pokojových rostlin klíčový. Přinášíme vám tipy na atraktivní rostliny, které mohou zdobit váš interiér bez obav o bezpečnost.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Vybrané kapradiny


Kapradiny jsou elegantní a bezpečné pokojové rostliny, které působí velmi svěže a hodí se do každého interiéru. Druhy jako Nephrolepis, Asparagus, Phlebodium, Asplenium a Platycerium patří mezi nejedovaté kapradiny, jsou nenáročné na péči a přinášejí do místnosti příjemný zelený prvek.

Bromélie


Bromélie jsou krásné květiny s jedinečným vzhledem. Jsou také nenáročné na péči a dokáží se přizpůsobit různým podmínkám. Tato rostlina není toxická, přestože přidává do prostoru exotický nádech.

Kalatea


Kalatea, s jejími nezvykle tvarovanými listy, je skvělou volbou pro milovníky rostlin s nápadným vzhledem. Preferuje zálivku dešťovou vodou a nepřímé světlo.

Kočičí tráva (Cyperus zumula)


Kočičí tráva je nejen krásná a velmi elegantní, je ale extrémně oblíbená u koček. Přidává do místnosti svěžest a není toxická pro zvířata.

Pokojový bambus


Pokojový bambus přináší do domova exotický nádech a není náročný na péči. Vyžaduje světlé prostředí a pravidelnou zálivku.

Přidání těchto rostlin do vašeho domova nejenže ozvláštní váš interiér, ale zároveň zaručí bezpečný prostor pro celou rodinu, včetně domácích mazlíčků. Oživte svůj domov zelení bez obav o bezpečnost.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Trend dekorativní stěrky: univerzální a elegantní

Dekorativní stěrka se stává stále populárnější volbou pro interiérové designéry a majitele domů, a to zejména díky své všestrannosti, odolnosti a eleg ...

Jak zútulnit chatu: Tipy pro příjemnější bydlení v přírodě

Chata v přírodě je místem, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a užít si klidu daleko od městského shonu. Aby váš pobyt v chatě byl co ne ...

Doporučujeme

Publikovat článek