Home » Bydlení

Bezpečné a krásné: Pokojové rostliny pro domácnosti s dětmi a mazlíčky

19.12.2023
Tvoření osobitého domova zahrnuje nejen výběr nábytku a dekorací, ale také volbu rostlin, které přinášejí život a krásu do každé místnosti. Pro domácnosti s dětmi a mazlíčky je výběr bezpečných pokojových rostlin klíčový. Přinášíme vám tipy na atraktivní rostliny, které mohou zdobit váš interiér bez obav o bezpečnost.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Vybrané kapradiny


Kapradiny jsou elegantní a bezpečné pokojové rostliny, které působí velmi svěže a hodí se do každého interiéru. Druhy jako Nephrolepis, Asparagus, Phlebodium, Asplenium a Platycerium patří mezi nejedovaté kapradiny, jsou nenáročné na péči a přinášejí do místnosti příjemný zelený prvek.

Bromélie


Bromélie jsou krásné květiny s jedinečným vzhledem. Jsou také nenáročné na péči a dokáží se přizpůsobit různým podmínkám. Tato rostlina není toxická, přestože přidává do prostoru exotický nádech.

Kalatea


Kalatea, s jejími nezvykle tvarovanými listy, je skvělou volbou pro milovníky rostlin s nápadným vzhledem. Preferuje zálivku dešťovou vodou a nepřímé světlo.

Kočičí tráva (Cyperus zumula)


Kočičí tráva je nejen krásná a velmi elegantní, je ale extrémně oblíbená u koček. Přidává do místnosti svěžest a není toxická pro zvířata.

Pokojový bambus


Pokojový bambus přináší do domova exotický nádech a není náročný na péči. Vyžaduje světlé prostředí a pravidelnou zálivku.

Přidání těchto rostlin do vašeho domova nejenže ozvláštní váš interiér, ale zároveň zaručí bezpečný prostor pro celou rodinu, včetně domácích mazlíčků. Oživte svůj domov zelení bez obav o bezpečnost.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra ...

Doporučujeme

Publikovat článek