Home » Bydlení

První dojem dělá předsíň aneb nezbytné prvky stylového vstupu do domácnosti

08.12.2023
Předsíň, často opomíjený prostor, hraje klíčovou roli v tom, jak návštěvníci vnímají vaši domácnost. Je to místo, kde se spekulace o prvním dojmu stanou skutečností, a kde se může projevit váš osobní styl. V tomto článku prozkoumáme, jaké prvky by neměly ve stylové předsíni chybět, aby vytvořily reprezentativní vstup, který zaujme a pozitivně přivítá každého příchozího.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Kvalitní úložný prostor


Úložný prostor je klíčovým prvkem pro udržení předsíně upravené a organizované. Botník na boty, věšák na kabáty a policový prostor na tašky a klobouky pomáhají udržet všechny věci na svém místě a eliminují nepořádek a chaos.

Zrcadlo


Zrcadlo v předsíni není jen praktickým prvkem, ale i designovým doplňkem, který opticky zvětšuje prostor a přidává do místnosti světlo. Stylový rámeček zrcadla může být vynikajícím šperkem místnosti. Pozor si však dejte na umístění zrcadla, které by nemělo odrážet vchodové dveře z důvodu toku energie v době.

Osobní doteky a dekorace


Předsíň je vaší vizitkou - přidejte do prostoru osobní doteky, které o vás něco vypovídají. Může to být rodinná fotografie, umělecké dílo nebo rostlina. Dekorace přidávají charakter a pohodu.

Posaďte se u nás


Trendem předsíní jsou stoprocentně prvky určené k sezení. Ať už k obouvání bot zvolíte lavici, taburet či dokonce křeslo, do místnosti tak dostanete nejen praktický, ale také velmi designový prvek.


Zdroj: freepik.com

Kvalitní osvětlení


Dobré osvětlení je klíčové pro vytvoření přívětivé atmosféry. Můžete zvolit stropní lustr, nástěnné svítidlo, stojací lampu případně nejrůznější dekorativní LED pásky. Kvalitní osvětlení také usnadňuje pohyb a orientaci při hledání věcí v úložných prostorech.

Praktičnost především


Pokud místnost chcete zútulnit kobercem, vyberte vhodné umístění tam, kde nebude docházet k jeho zašpinění. Jestliže vás čeká rekonstrukce, zbystřete při výběru podlahy. Ta by měla být samozřejmě esteticky zajímavá a zapadající do celkového interiéru domu, zapomínat však nesmíte ani na praktičnost vybrané podlahy, která je v zádveří žádoucí.

Předsíň je vstupní branou do vašeho domova, a tak by měla vytvářet dojem, který odpovídá vašemu stylu a pohodlí. S dodržením těchto prvků můžete vytvořit přívětivý, organizovaný a stylový vstup, který udělá první dojem na každého návštěvníka.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra ...

Doporučujeme

Publikovat článek