Home » Hobby a zahrada

Prodlužte si pohodu na terase i během podzimu: Tipy pro posezení v teple a útulnu

27.09.2023
Podzim přináší nádherné barevné spektrum a babí léto doslova vyzývá k tomu, abyste svou terasu využívali i nadále. I když venkovní teploty začínají klesat, existuje několik způsobů, jak si letní vysedávání na terase prodloužit a vytvořit si útulné místo pro podzimní relaxaci.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Teplé osvětlení


Teplé světlo v nás přirozeně probouzí pocit útulna. Pro osvětlení terasy a vytvoření příjemné atmosféry použijte svíčky, lucerny nebo venkovní osvětlení. Stromky s LED světly nebo závěsnými lampiony dodají terase romantický nádech.

Oheň


Investice do venkovního krbu nebo ohřívače vám umožní udržet teplo na terase i v chladnějším počasí. Kromě toho krby vytvářejí útulnou atmosféru. Přemýšlet můžete i o pořízení zahradního plynového ohniště, které splní účel, aniž by všichni přítomní načichli odérem z ohně.

Polštáře a deky


Vyměňte letní podsedáky na nábytek za teplejší varianty, jako jsou polštáře, deky nebo teplé sedací vaky. To vám umožní zůstat venku i v chladných večerech.

Teplé nápoje


Vyměňte letní drinky za něco podzimního. Připravte si horký nápoj, jako je čaj, horká čokoláda nebo svařené víno, abyste si mohli hřát ruce a tělo.

Barevné doplňky


Zvolte podzimní dekorační prvky, jako jsou oranžové, červené a hnědé barvy, a doplňte terasu podzimními květinami, dýněmi a dekoracemi. Vyzdobená terasa vás i další rodinné příslušníky jistě bude lákat o mnoho více.

Vytvořte si závětří

Pro ochranu před chladným větrem a případným podzimním deštěm zvažte instalaci zastřešení nebo nějaké formy pergoly nad terasou. Kulisu proti větru lze vytvořit také z rostlin ve vyšších květináčích. To vám umožní sedět venku i v nepříznivém počasí.

S těmito tipy si můžete snadno prodloužit svou letní pohodu na terase a vytvořit si útulný a teplý prostor pro podzimní vysedávání s rodinou a přáteli.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Připravte své okapy na zimu aneb důležité kroky pro bezproblémový zimní provoz

Podzim je v plné síle, všude můžeme vidět poletující listí a pokud jste majitelem domu či chaty, znamená to jediné - čas pro čištění a přípravu okapů ...

Jak využít spadané listí: Ochrana pro vaši zahradu k nezaplacení

Opadané listí, které pokrývá zahradu a chodníky, nemusí být pouze zátěží, které se musíme za každou cenu zbavit. Může se stát cennou ochranou pro váš ...

Kuna v domácnosti: Jak řešit nezvaného hosta

Každý, kdo žije v domě nebo na venkově, byl pravděpodobně někdy konfrontován s nezvanými hosty, jako jsou kuny - malé šelmy, které často vyhledávají t ...

Otužovat se můžete i v sudu na zahradě! Proč je to prospěšné a jak začít?

Otužování je proces, při kterém se postupně zvyšuje odolnost těla a celkově se značně posílí imunitní systém. Tento zdravotně prospěšný způsob života ...

Doporučujeme

Publikovat článek