Home » Bydlení

Jak dlouhé mají být závěsy? Vše, co o závěsech v interiéru potřebujete vědět

03.01.2024
Závěsy jsou v interiéru tím, čím je šperk pro elegantní outfit. Nejenže dodávají místnosti útulnost a styl, ale také mají značně praktické využití. Při výběru závěsů do vašeho interiéru je několik faktorů, na které byste měli pamatovat. Pojďme se podívat na aktuální trendy a tipy, jak správně vybrat závěsy pro váš domov.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Aktuální trendyNeutrální tóny: Neutrální barvy závěsů, jako jsou béžová, šedá a bílá, jsou a budou populární díky své nadčasovosti. Tyto barvy se snadno kombinují s různými styly a barevnými schématy. U tlumených barev je také menší pravděpodobnost, že vás závěs brzy přestane bavit.

Vrstvení: Vrstvení závěsů, tedy kombinace lehkých a těžších materiálů, vytváří elegantní a bohatý vzhled. Lehké závěsy mohou být i se vzory, zatímco těžší a jednobarevné závěsy dodají místnosti strukturu a noblesu.

Přírodní materiály: Aktuálním trendem jsou přírodní materiály, jako například závěsy lněné, které jsou velmi oblíbené. Tyto materiály přidávají do interiéru rustikální a přirozený vzhled.

Vzory: Zejména etnické vzory na závěsech jsou trendy především v interiérech v boho stylu. Tato kombinace různých vzorů a barev může vytvořit velmi živý a zajímavý design.


Zdroj: freepik.com

Na co si dát pozorDélka: Správná délka závěsů je klíčová. Obvykle by měly dosahovat až na podlahu nebo mohou být trochu kratší, ale nikdy by neměly být příliš krátké.

Funkce: Uvažujte o tom, jakou funkci mají závěsy plnit. Zda mají sloužit k zatemnění místnosti, ochraně soukromí nebo jen jako dekorativní prvek. Různé materiály mají různé funkce a pokud vybíráte například zatemňovací neboli blackout závěsy, látku vybírejte velmi pečlivě a nejlépe v kamenném obchodě.

Barvy: Pokud není vaším cílem udělat ze závěsu do očí bijící dominantu nebo zrovna nevybíráte závěs do barevného dětského pokoje, vybírejte spíše takové barvy, které ladí s celkovým barevným schématem místnosti. Barvy by měly vytvářet harmonii a doplňovat design.

Kvalita materiálu: Investice do kvalitního materiálu je důležitá, pokud očekáváte, že závěsy vydrží dlouho. Kvalitní materiál také lépe drží tvar a barvu a celkově dodá místnosti luxusnější ráz, než levný materiál.

Umístění: Umístění závěsů je důležité. Závěsy by měly být dostatečně široké a umístěné tak, aby okna vypadala větší a vyšší. Závěsy vždy umístěte po stranách oken, aby při roztažení nebránily prostupu světla do místnosti.

Závěsy jsou důležitým prvkem v interiéru, který může měnit celkový vzhled a atmosféru místnosti. Vybrat ty správné může být zábavný proces, který vám pomůže vytvořit harmonický a stylový domov.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Co funguje proti molům a jak se jich zbavit?

Moly mohou být v domácnosti velkým problémem, zejména pokud se začnou šířit do vašich šatníků a poškozovat vaše oblíbené oblečení. Ať už se jedná o mo ...

Jak vybrat ideální jídelní stůl pro vaši domácnost

Jídelní stůl je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v domácnosti. Je to místo, kde se rodina schází k jídlu, kde probíhají rodinná setkání a večeře ...

Domácí trezor: Investice do klidu a bezpečí

Bezpečnost domova je pro většinu lidí hlavní prioritou. Jednou z forem ochrany majetku a důležitých dokumentů je investice do domácího trezoru. Proč b ...

Jak šetrně vyčistit odpady bez instalatéra

Odpady v domácnosti mohou časem způsobit problémy, pokud je však čištění pravidelné, nemusíme se dostávat do situací, které vyžadují pomoc instalatéra ...

Doporučujeme

Publikovat článek