Home » Hobby a zahrada

Písek jako základní hrací prvek: Jak udělat dětské pískoviště praktické a bezpečné?

26.06.2023
Dětské pískoviště je perfektním prvkem pro hravou zábavu a rozvoj fantazie. Pokud se chystáte vybudovat tento hrací prvek v zahradě či na dvorku, máme pro Vás několik rad a tipů.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Vyberte správné místo


Nejdůležitější je ideální umístění a výběr vhodného místa. Pískoviště by mělo být dobře přístupné, ale také chráněné před přímým sluncem. Umístění hracího prvku do stínu stromů nebo zastínění pomocí slunečního plátna během horkých letních dní je velmi důležité.

Správná velikost a hloubka


Vhodná velikost pískoviště se odvíjí od dispozic dostupného prostoru a počtu dětí, které ho budou využívat. Ideální hloubka pískoviště je mezi 15 a 30 cm, aby děti měly dostatek prostoru na hrabání a budování.

Kvalitní písek


Správný druh písku nepodceňujte, protože je pro efektivní a bezpečné hraní klíčový. Použijte takový písek, který je pro pískoviště speciálně určený. Dobrou volbou je frakce 0/4, což je velmi jemný vypraný písek ideální pro tvarování báboviček apod.

Bezpečnostní opatření


Při realizaci pískoviště berte ohled na bezpečnost dětí. Dobré je také zabezpečit pískoviště vhodným krytem, který ochrání písek před nečistotami, deštěm a návštěvou nezvaných zvířecích hostů.

S těmito tipy vytvoříte pro děti ideální místo pro hravou zábavu a objevování. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu, která je důležitá pro udržení čistoty a bezpečnosti pískoviště. Odstraňujte větve, listí a jiné nečistoty a pravidelně kontrolujte kvalitu písku.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Zahradničení s dětmi: Zábavný a naučný zážitek

Zahradničení s dětmi je nejen zábavná aktivita, ale také výborná příležitost k vzdělání a prožití kvalitního času venku. Pro děti může být zahrada skv ...

Výběr vhodné dlažby k bazénu: Na co se zaměřit a čemu se vyhnout?

Dlažba kolem bazénu není jen estetickým prvkem, ale také klíčovým faktorem pro bezpečnost a pohodlí. Správná volba materiálu a designu může výrazně ov ...

Realizace zahrady ve svahu: Jak vytvořit funkční a estetický venkovní prostor

Zahrada ve svahu může být výzvou, ale také přináší jedinečné možnosti pro tvorbu zajímavého a atraktivního venkovního prostoru. V tomto článku se podí ...

Bylinky, které nesmí chybět na žádném balkoně ani terase

Pěstování bylinek na balkoně či terase je skvělý způsob, jak mít čerstvé ingredience vždy po ruce, a zároveň oživit svůj venkovní prostor zelení. Někt ...

Doporučujeme

Publikovat článek