Home » Hobby a zahrada

Výhody zastřešení bazénu

15.05.2024
Zastřešení bazénů se stalo populární volbou pro mnoho jejich majitelů z mnoha dobrých důvodů. Tento článek se zaměří na výhody a různé možnosti provedení zastřešení, které přinášejí pohodlí a užitek po celý rok.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Prodloužení sezóny


Zastřešení bazénu umožňuje prodloužit sezónu koupání tím, že chrání vodu před nepříznivými povětrnostními podmínkami a udržuje teplotu vody na příjemné úrovni i mimo letní měsíce.

Bezpečnost


Tento bazénový doplněk poskytuje vrstvu ochrany před nepovolaným vstupem, zejména pro rodiny s malými dětmi nebo domácími zvířaty, čímž snižuje riziko nehod.

Ochrana před špínou


Díky zastřešení se minimalizuje množství nečistot a listí, které by se mohly dostat do bazénu, což snižuje potřebu častého úklidu a údržby.

Úspora energie


Zastřešení může snížit spotřebu energie tím, že udržuje teplo v bazénu, což snižuje potřebu ohřevu vody pomocí ohřívačů.

Ochrana před UV zářením


Kvalitní zastřešení může chránit vodu před škodlivými UV paprsky, což pomáhá udržovat kvalitu vody a prodlužuje životnost chemických prostředků na údržbu bazénu.

Možnosti zastřešení bazénuPevné konstrukce: Pevné konstrukce zastřešení, jako jsou skleněné, hliníkové nebo plastové střechy, poskytují trvalou ochranu bazénu a často mohou sloužit i jako venkovní obytný prostor.

Teleskopické zastřešení: Flexibilní volba, která umožňuje otevření nebo zavření části střechy podle potřeby, což poskytuje optimální rovnováhu mezi otevřeným a krytým prostředím.

Plachty a rolety: Plachty a rolety poskytují jednoduchou a cenově dostupnou možnost zastřešení bazénu, která chrání bazén před nečistotami a udržuje teplo v bazénu.

Skleněné stěny: Skleněné stěny zastřešení přinášejí moderní a elegantní vzhled a zároveň umožňují panoramatický výhled na zahradu a okolní krajinu.

Ruční rolování: Ruční rolovací zastřešení umožňuje snadné otevření a zavření střechy pomocí ručního mechanismu, což poskytuje rychlý a jednoduchý přístup k bazénu.

Zastřešení bazénu přináší mnoho výhod a možností, které zlepšují celkový zážitek z bazénování a zajišťují pohodlí a bezpečí po celý rok. Při výběru zastřešení je důležité zvážit vaše potřeby, prostorové možnosti a osobní preference, abyste si mohli užít maximální užitek z vašeho bazénu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Pokládka trávníku ve formě koberců

Pokládka trávníku ve formě koberců je moderní a efektivní způsob, jak rychle a snadno vytvořit krásný, zelený trávník. Tento princip má řadu výhod, kt ...

Povinnosti chovatele exotických zvířat: Péče s láskou a respektem

Chov exotických zvířat může být pro mnohé fascinujícím a naplňujícím zájmem, ale nese s sebou i značnou míru zodpovědnosti a povinností. Péče o exotic ...

Výhody vyvýšených záhonů: Proč jejich využití stojí za to

Vyvýšené záhony se staly populární volbou pro zahradníky po celém světě, a má to dobrý důvod! Tyto záhony totiž nabízejí mnoho výhod, které přinášejí ...

Žloutnutí jehličnanů: Příčiny a prevence

Jehličnaté stromy jsou krásnou a ceněnou součástí mnoha zahrad a lesů, ale někdy mohou trpět žloutnutím. Tento problém může být znepokojující, ale s v ...

Doporučujeme

Publikovat článek