Home » Hobby a zahrada

Dětské prvky do zahrady aneb bezpečné a zábavné prostředí pro malé dobrodruhy

06.06.2023
Pokud jste majitelem zahrady a Vaše rodina se skládá i z malých členů, není nic lepšího, než vidět právě děti, jak se baví a prozkoumávají venkovní prostředí. Přizpůsobte svou zahradu tak, aby byla dětem bezpečná a zároveň zábavná. Taková zahrada doplněná o nejrůznější prvky může sloužit jako jejich vlastní prostor pro hry, dobrodružství a objevování. Přinášíme Vám několik skvělých tipů na prvky, které můžete do své zahrady přidat, aby se Vaše děti cítily jako v ráji.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Houpačka nebo dokonce hřiště


Základem zahradního prostoru pro děti je houpačka v jakékoliv podobě. Od klasických jednomístných až po vícemístné houpačky pro více dětí, které si mohou užívat houpání podporující koordinaci a rovnováhu. Zvolte bezpečný a pevný materiál, který vydrží proměnlivé počasí. Pokud Vám to dispozice zahrady dovolí, můžete zvolit další hřišťové prvky - prolézačky, skluzavky a lana pro přelézání a šplhání.

Trampolína


Stále populárnějším zahradním prvkem pro děti všech věkových kategorií je trampolína, na níž je skákání nejen zábavné, ale také prospívá jejich fyzické kondici a koordinaci. Při pořizování trampolíny zvolte takovou, která je vybavena bezpečnostní sítí a dostatečně odpružená, aby minimalizovala riziko úrazů.

Pískoviště


Prostor s pískem je klasickým prvkem, který dětem umožňuje hru v kombinaci s kreativitou. Můžete vybrat již hotové přenosné pískoviště nebo jej integrovat do designu Vaší zahrady. Při pořizování nezapomeňte na ochranný kryt, který pískoviště udrží v čistotě a zabraňuje vstupu zvířatům a nezvaným hostům.

Domek nebo stan


Děti milují vytváření vlastních úkrytů a prostorů, kde mohou rozvíjet svou fantazii a hravou představivost. Domeček může sloužit jako bunkr, kuchyňka nebo dokonce malé divadlo. Domečky jsou na trhu dostupné v různých velikostech a provedeních. Na výběr je také z několika materiálů, ať už se jedná o dřevěné či plastové domečky nebo textilní stany.

Dětský bazén


Bazének je ideálním a finančně nenáročným způsobem, jak se děti mohou v domácích podmínkách během teplých dnů osvěžit. Existuje mnoho typů dětských bazénků v nejrůznějších cenových relacích, od malých nafukovacích bazénků po pevné bazénky s filtrací vody.

Při umísťování těchto prvků do zahrady je důležité brát v potaz bezpečnostní opatření. Bazén či nejrůznější šplhací prvky rozhodně umístěte tak, aby bylo možné děti sledovat a mít přehled o jejich bezpečí. Bunkry naopak můžete naplánovat do odlehlejších koutů zahrady, aby děti měly pocit soukromí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Množení trvalek ze semínek: Radost z vlastních rostlin i z úspory peněz

Pokud jste zahradníkem nebo se zajímáte o květiny, jistě víte, že trvalky jsou stálicí zahradního světa. Zajímavým a zábavným způsobem, jak získat nov ...

Zahradní sauny: Relaxace a podpora zdraví v domácím prostředí

Saunování je tradiční rituál, který přináší relaxaci a posílení imunity. V poslední době se však stává stále oblíbenější volbou pořízení sauny přímo d ...

Jak vybrat tu pravou pevnost pro vaše ratolesti?

Dětská hřiště mají velký vliv na vývoj dětí. Nabízejí jim možnost strávit čas venku na čerstvém vzduchu, což je nejen zdravé, ale také důležité pro je ...

Pěstování vistárie v zahradě: Klenot s nádhernými hrozny květů

Vistárie (wistérie, wistárie, wistarie, modrý déšť) je okouzlující popínavá dřevina, která díky svým nádherným květům dodá každé zahradě velmi romanti ...

Doporučujeme

Publikovat článek