Home » Hobby a zahrada

Dětské prvky do zahrady aneb bezpečné a zábavné prostředí pro malé dobrodruhy

06.06.2023
Pokud jste majitelem zahrady a Vaše rodina se skládá i z malých členů, není nic lepšího, než vidět právě děti, jak se baví a prozkoumávají venkovní prostředí. Přizpůsobte svou zahradu tak, aby byla dětem bezpečná a zároveň zábavná. Taková zahrada doplněná o nejrůznější prvky může sloužit jako jejich vlastní prostor pro hry, dobrodružství a objevování. Přinášíme Vám několik skvělých tipů na prvky, které můžete do své zahrady přidat, aby se Vaše děti cítily jako v ráji.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Houpačka nebo dokonce hřiště


Základem zahradního prostoru pro děti je houpačka v jakékoliv podobě. Od klasických jednomístných až po vícemístné houpačky pro více dětí, které si mohou užívat houpání podporující koordinaci a rovnováhu. Zvolte bezpečný a pevný materiál, který vydrží proměnlivé počasí. Pokud Vám to dispozice zahrady dovolí, můžete zvolit další hřišťové prvky - prolézačky, skluzavky a lana pro přelézání a šplhání.

Trampolína


Stále populárnějším zahradním prvkem pro děti všech věkových kategorií je trampolína, na níž je skákání nejen zábavné, ale také prospívá jejich fyzické kondici a koordinaci. Při pořizování trampolíny zvolte takovou, která je vybavena bezpečnostní sítí a dostatečně odpružená, aby minimalizovala riziko úrazů.

Pískoviště


Prostor s pískem je klasickým prvkem, který dětem umožňuje hru v kombinaci s kreativitou. Můžete vybrat již hotové přenosné pískoviště nebo jej integrovat do designu Vaší zahrady. Při pořizování nezapomeňte na ochranný kryt, který pískoviště udrží v čistotě a zabraňuje vstupu zvířatům a nezvaným hostům.

Domek nebo stan


Děti milují vytváření vlastních úkrytů a prostorů, kde mohou rozvíjet svou fantazii a hravou představivost. Domeček může sloužit jako bunkr, kuchyňka nebo dokonce malé divadlo. Domečky jsou na trhu dostupné v různých velikostech a provedeních. Na výběr je také z několika materiálů, ať už se jedná o dřevěné či plastové domečky nebo textilní stany.

Dětský bazén


Bazének je ideálním a finančně nenáročným způsobem, jak se děti mohou v domácích podmínkách během teplých dnů osvěžit. Existuje mnoho typů dětských bazénků v nejrůznějších cenových relacích, od malých nafukovacích bazénků po pevné bazénky s filtrací vody.

Při umísťování těchto prvků do zahrady je důležité brát v potaz bezpečnostní opatření. Bazén či nejrůznější šplhací prvky rozhodně umístěte tak, aby bylo možné děti sledovat a mít přehled o jejich bezpečí. Bunkry naopak můžete naplánovat do odlehlejších koutů zahrady, aby děti měly pocit soukromí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Příprava skleníku na jaro aneb jak zajistit úspěšnou sezónu

Skleník je jako malý ráj pro zahradníky, kteří chtějí z pěstování vyždímat maximum a mít kontrolu nad podmínkami pro své rostliny. A právě jaro je ide ...

Ideální čas na plánování zahrady je právě teď!

Zima je klidnou dobou, kdy vám připadá, že zahradě není třeba věnovat příliš pozornosti. Nicméně, právě tato doba je ideálním časem pro plánování a př ...

Péče o psa v zimě: Co dát do psí boudy a kdy už je moc zima?

Hřejivé oblečky, pozor na popraskané tlapky z posolených silnic a procházky spíše kratší - to snad každý majitel psa ví. Co ale se psem, který je venk ...

Výroba krmiva pro ptáky: Tipy na dobroty pro ptačí kamarády

Výroba vlastního krmiva je skvělým způsobem, jak poskytnout potravu našim ptačím přátelům a zároveň se podílet na péči o místní ekosystém. Následující ...

Doporučujeme

Publikovat článek