Home » Stavba

Kuchyňská linka na míru: Volit mezi kuchyňským studiem nebo truhlářem?

13.12.2023
Kuchyňská linka na míru může být klenotem každého domova, ať už jde o novostavbu nebo renovaci. Když se rozhodnete pro tento luxusní krok, může se objevit otázka: Oslovit kuchyňské studio nebo truhláře? Obě varianty nám mohou poskytnout individuální řešení, každá ale přináší vlastní výhody a úskalí.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Kuchyňské studioKonzultace včetně služeb designéra: Kuchyňská studia často zaměstnávají profesionální designéry, kteří vám mohou pomoci s tvorbou efektivního a stylového designu.

Široký výběr materiálů a doplňků: Studia mají obvykle k dispozici širokou škálu kvalitních materiálů a doplňků, které si můžete na místě prohlédnout a osahat, případně reálně ozkoušet v rámci vzorových kuchyní, což vám umožní personalizovat každý detail kuchyně a pomůže k lepší představivosti.

Kompletní servis: Od návrhu přes výrobu až po instalaci - kuchyňská studia většinou poskytují komplexní servis, což vám ušetří mnoho starostí. Většina studií zajistí i kuchyňské spotřebiče, často cenově výhodně.

Vyšší cena: Služby kuchyňských studií mohou být dražší, zejména pokud se rozhodnete pro kuchyňskou linku na míru s využitím vysoce kvalitních materiálů a designových prvků.


Zdroj: freepik.com

Omezená flexibilita: Některá kuchyňská studia nabízí pouze určité rozměry jednotlivých částí kuchyňské linky. Zde můžete narazit na omezenou flexibilitu v úpravách, pokud již máte konkrétní představu o designu a rozměrech.

Služby kuchyňského studia je ideální využít v případě, že nedisponujete žádným návrhem ani představou, ale zejména tehdy, když studio nabízí výhodnou cenu za konkrétní kuchyň, která se vám do interiéru bude hodit bez jakýchkoliv dalších individuálních úprav - to se totiž často značně prodraží.

TruhlářIndividuální přístup: Ve většině případů jsou studia mnohem komerčnější, zatímco truhlář by vám měl nabídnout rodinnější přístup, ale především naprosto individuální a přizpůsobenou kuchyňskou linku přímo vašemu prostoru. Vaše přání jsou v popředí.

Nižší cena: Pokud se bavíme o výrobě na míru s využitím každého centimetru, truhláři mohou často nabídnout konkurenceschopnější ceny, zejména pokud hledáte kvalitní provedení za rozumnou cenu.

Flexibilita: S truhlářem můžete být více zapojeni do procesu a můžete mít větší kontrolu nad každým aspektem a detailem vaší kuchyně.

Omezené zdroje: Truhláři mohou mít omezenější přístup k některým materiálům a technologiím, což může omezit funkčnost i celkový design.


Zdroj: freepik.com

Méně profesionální propracování: Toto je velmi individuální, ale často platí, že truhlář není designér a pokud nedisponujete těmito schopnostmi nebo vlastním architektem, může zde chybět profesionální designový pohled, který by vám mohlo poskytnout kuchyňské studio.

Pokud tedy preferujete osobnější jednání, oslovte truhláře. Dbejte však na dobré recenze a ujistěte se, že je práce daného řemeslníka skutečně profesionální.

Volba mezi kuchyňským studiem a truhlářem závisí na vašich prioritách a rozpočtu. Jestliže hledáte kompletní servis, profesionální design a nejširší výběr materiálů, kuchyňské studio může být správnou volbou. Pokud vám záleží na individuálním přístupu, cenové dostupnosti a větší flexibilitě v designu, truhlář vám může poskytnout přesně to, co hledáte. Když vám to časové možnosti dovolí, nejlepší je ke konzultaci využít obě možnosti, posoudit jejich nabídky a rozhodnout se podle svých potřeb a představ.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Stavba

Chystáte se postavit terasu nebo obložit svou chatu? Víme, jaký materiál vybrat

Léto je již za rohem. Přesně v tento okamžik se všichni manuálně zruční šikulové vrhají do výstavby všemožných konstrukcí - od nového přístřešku až po ...

Sádrokartonové příčky v interiéru: mýty a výhody

Sádrokartonové příčky jsou v moderním interiérovém designu velmi populární. Navzdory jejich rozšířenému použití však existuje mnoho mýtů a nedorozuměn ...

Trendy 2024 v oblasti obkladů a dlažeb

V oblasti obkladů a dlažeb v interiéru a exteriéru se trendové preference neustále vyvíjejí a mění v souladu s aktuálními módními směry, technologický ...

Výhody klimatizace: Proč je dobré investovat do chladícího systému

Klimatizace není jen luxusním doplňkem domácnosti nebo kanceláře - je to investice do pohodlí, produktivity a zdraví. Zde je několik výhod, které klim ...

Doporučujeme

Publikovat článek