Home » Stavba

Co je to rekuperace aneb investujte do neustálého přísunu čerstvého vzduchu i dlouhodobého snížení nákladů

14.07.2023
V dnešní době se pro nás stává energetická efektivita a udržitelnost domovů stále větší prioritou. Jednou z možností, jak dosáhnout nižší spotřeby energie a zlepšit celkovou kvalitu vzduchu a žití v domě či v bytě, je instalace systému rekuperace. Jedná se o moderní technologii umožňující obnovu tepla z odpadního vzduchu a přivedení čerstvého venkovního vzduchu do interiéru. Zde jsou některé z výhod tohoto inovativního systému.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Energetická optimalizace


Princip rekuperačního systému umožňuje obnovu tepla z odpadního vzduchu, které je přeneseno na čerstvý přívodní vzduch, čímž se snižuje potřeba vytápění a ohřevu vody. To vede k celkové snížení spotřeby energie a dlouhodobě nižším nákladům na vytápění a chlazení domu.

Kvalita vzduchu


Kvalitní rekuperační systém dokáže filtrovat a čistit přívodní vzduch, což znamená, že se odstraňuje veškerý prach, pyl, alergeny a další nežádoucí nečistoty, které by mohly negativně ovlivnit kvalitu vzduchu a zdraví obyvatel domu. Rekuperace tak snižuje riziko vzniku alergií a respiračních problémů a je velmi vhodná do domácností, které obývají právě osoby s respiračním onemocněním.

Udržitelnost


Díky již zmiňovanému snížení spotřeby energie rekuperace celkově přispívá k udržitelnému životnímu stylu, k ochraně přírody a snižování emisí skleníkových plynů.

Komfortní prostředí


Rekuperace také napomáhá udržet stabilní teplotu a vlhkost vzduchu ve vnitřním prostoru, což vede k vytvoření příjemného a komfortního prostředí. Systém také dokáže eliminovat výkyvy teplot a nepříjemné pachy.

Finanční úspory


Přestože pořízení rekuperačního systému může být na začátku investicí, dlouhodobě přináší snížení nákladů, které se během pár let jistě pozitivně projeví na Vašem rodinném rozpočtu.

Rekuperace je moderní a efektivní způsob zlepšení energetické účinnosti a kvality vzduchu v bytě či v domě. Provedení systému však musí být pro stoprocentní funkčnost promyšlené a systematické, proto se před realizací poraďte se specialistou, který Vám pomůže vybrat správný systém přesně pro Vaše potřeby a také zaručí správnou montáž. S rekuperačním systémem bude Váš domov nejen energeticky efektivnější a zdravější, ale také přispějete k ochraně životního prostředí.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Stavba

Přírodní kámen v interiérech a exteriérech: Skvělý materiál s nesčetnými možnostmi

Přírodní kámen je jedním z nejtradičnějších a nejkrásnějších stavebních materiálů, který využívají stavebníci i designéři již mnoho let. Jeho nezaměni ...

Plánování kuchyně: Jak správně navrhnout kuchyňskou linku?

Správné naplánování kuchyně je při vytváření funkčního a esteticky příjemného prostoru důležitým krokem. Při plánování je třeba zohlednit nejen vizuál ...

Stavba svépomocí: Na co je třeba se připravit?

Stavba vlastního rodinného domu nebo jen menší chatky je snem mnoha lidí, který se může stát skutečností. V posledních letech se majitelé staveb stále ...

Rekonstruujeme koupelnu aneb co vše je potřeba a na co si dát při rekonstrukci koupelny pozor

Přestože je rekonstrukce koupelny vzrušujícím projektem, který může velmi zásadně zkvalitnit každodenní komfort, rozhodně se nejedná o jednoduchý kro ...

Doporučujeme

Publikovat článek