Home » Hobby a zahrada

Základní nářadí pro každého zahrádkáře aneb co by Vám nemělo chybět

12.06.2023
Nářadí je nezbytnou výbavou každého majitele zahrady. Bez základního vybavení budete v rámci údržby pozemku velmi omezeni, proto Vám přinášíme tipy na základní a cenově dostupné pomocníky, díky kterým bude běžná údržba zahrady radost.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Sekačka na trávu či křovinořez


Pokud nejste zastáncem údržby travnaté plochy pomocí kosy na trávu či srpu, pro udržování trávníku v dobrém stavu budete do základní výbavy nutně potřebovat kvalitní stroj. Existují různé typy sekaček - elektrické, benzinové, akumulátorové sekačky, ale také křovinořezy, které jsou vhodné na sekání hustě zarostlých ploch a těžko přístupných míst.

Zahradní nůžky


K ořezávání a údržbě stromů, keřů a rostlin jsou nezbytné jakékoliv zahradní nůžky, které existují ve variantách s dlouhou rukojetí pro ořezávání ve vyvýšených místech, nebo s krátkou rukojetí pro preciznější řez.

Krumpáč a lopata


Práce na zahradě občas vyžaduje odstranění kořenů či provedení drobných zemních prací. Nebojte se investice do kvalitnějších produktů, tato investice se vyplatí a precizně vyrobené a odolné nářadí Vám řadu let spolehlivě pomůže vykopat jámu, odstranit menší pařezy nebo provést drobné terénní úpravy.

Sekera a pila na dřevo


Při pořizování základního vybavení myslete také na pomocníky pro řezání dřeva, odstraňování větví a štípání třísek pro táborák. Opět dbejte na kvalitu, sekyru vybírejte tak, aby byla dost silná na tvrdší kusy dřeva, ale ne příliš těžká, aby se s ní dobře manipulovalo.

Zahradní nářadí pro zavlažování a péči o rostliny


Pokud Váš pozemek již zdobí hezký trávník a zeleň, neobejdete se bez zahradní hadice či alespoň konve, postřikovače, rýče, hrábí a lopatky. Tyto nástroje jsou nezbytné pro pravidelné zalévání rostlin, odplevelování, přesazování a celkovou péči o záhony.

Tato základní výbava by Vám měla zajistit komfortní podmínky pro péči o zahradu. Myslete na to, že v případě omezeného rozpočtu není třeba investovat do drahých strojů a pro účely, jako je například vertikutace trávníku, je možné navštívit půjčovnu nářadí. Při výběru nářadí si vybírejte kvalitní a odolné produkty od renomovaných výrobců.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Pěstování růží v zahradě: Jaké podmínky mají rády a jak o ně správně pečovat?

Růže jsou jednou z nejoblíbenějších zahradních květin díky své kráse, vůni a široké škále barev a tvarů. Aby v zahradě prospívaly a kvetly co nejkrásn ...

Pravidla sekání trávy: Čemu se vyhnout a na co nezapomenout, aby trávník prospíval

Sekání trávy je základní činností pro udržení krásného a zdravého trávníku. Nesprávné sekání však může mít negativní dopady na vzhled a zdraví trávník ...

Zavíječ zimostrázový a buxusy: Jak se bránit proti neúprosnému škůdci

Buxusy, známé pro svou hustou a elegantní zelenou strukturu, jsou populární volbou pro zahradní realizace po celém světě. Bohužel, tyto oblíbené keře ...

Nenáročné plodiny pro začínající zahradníky: Sázejte na úspěch!

Přemýšlíte o tom, že byste si začali pěstovat vlastní zeleninu, ale nejste si jisti, kde začít? Nevěšte hlavu! Existuje mnoho nenáročných plodin, kter ...

Doporučujeme

Publikovat článek