Home » Hobby a zahrada

Základní nářadí pro každého zahrádkáře aneb co by Vám nemělo chybět

12.06.2023
Nářadí je nezbytnou výbavou každého majitele zahrady. Bez základního vybavení budete v rámci údržby pozemku velmi omezeni, proto Vám přinášíme tipy na základní a cenově dostupné pomocníky, díky kterým bude běžná údržba zahrady radost.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Sekačka na trávu či křovinořez


Pokud nejste zastáncem údržby travnaté plochy pomocí kosy na trávu či srpu, pro udržování trávníku v dobrém stavu budete do základní výbavy nutně potřebovat kvalitní stroj. Existují různé typy sekaček - elektrické, benzinové, akumulátorové sekačky, ale také křovinořezy, které jsou vhodné na sekání hustě zarostlých ploch a těžko přístupných míst.

Zahradní nůžky


K ořezávání a údržbě stromů, keřů a rostlin jsou nezbytné jakékoliv zahradní nůžky, které existují ve variantách s dlouhou rukojetí pro ořezávání ve vyvýšených místech, nebo s krátkou rukojetí pro preciznější řez.

Krumpáč a lopata


Práce na zahradě občas vyžaduje odstranění kořenů či provedení drobných zemních prací. Nebojte se investice do kvalitnějších produktů, tato investice se vyplatí a precizně vyrobené a odolné nářadí Vám řadu let spolehlivě pomůže vykopat jámu, odstranit menší pařezy nebo provést drobné terénní úpravy.

Sekera a pila na dřevo


Při pořizování základního vybavení myslete také na pomocníky pro řezání dřeva, odstraňování větví a štípání třísek pro táborák. Opět dbejte na kvalitu, sekyru vybírejte tak, aby byla dost silná na tvrdší kusy dřeva, ale ne příliš těžká, aby se s ní dobře manipulovalo.

Zahradní nářadí pro zavlažování a péči o rostliny


Pokud Váš pozemek již zdobí hezký trávník a zeleň, neobejdete se bez zahradní hadice či alespoň konve, postřikovače, rýče, hrábí a lopatky. Tyto nástroje jsou nezbytné pro pravidelné zalévání rostlin, odplevelování, přesazování a celkovou péči o záhony.

Tato základní výbava by Vám měla zajistit komfortní podmínky pro péči o zahradu. Myslete na to, že v případě omezeného rozpočtu není třeba investovat do drahých strojů a pro účely, jako je například vertikutace trávníku, je možné navštívit půjčovnu nářadí. Při výběru nářadí si vybírejte kvalitní a odolné produkty od renomovaných výrobců.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Množení trvalek ze semínek: Radost z vlastních rostlin i z úspory peněz

Pokud jste zahradníkem nebo se zajímáte o květiny, jistě víte, že trvalky jsou stálicí zahradního světa. Zajímavým a zábavným způsobem, jak získat nov ...

Zahradní sauny: Relaxace a podpora zdraví v domácím prostředí

Saunování je tradiční rituál, který přináší relaxaci a posílení imunity. V poslední době se však stává stále oblíbenější volbou pořízení sauny přímo d ...

Jak vybrat tu pravou pevnost pro vaše ratolesti?

Dětská hřiště mají velký vliv na vývoj dětí. Nabízejí jim možnost strávit čas venku na čerstvém vzduchu, což je nejen zdravé, ale také důležité pro je ...

Pěstování vistárie v zahradě: Klenot s nádhernými hrozny květů

Vistárie (wistérie, wistárie, wistarie, modrý déšť) je okouzlující popínavá dřevina, která díky svým nádherným květům dodá každé zahradě velmi romanti ...

Doporučujeme

Publikovat článek