Home » Hobby a zahrada

Základní nářadí pro každého zahrádkáře aneb co by Vám nemělo chybět

12.06.2023
Nářadí je nezbytnou výbavou každého majitele zahrady. Bez základního vybavení budete v rámci údržby pozemku velmi omezeni, proto Vám přinášíme tipy na základní a cenově dostupné pomocníky, díky kterým bude běžná údržba zahrady radost.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Sekačka na trávu či křovinořez


Pokud nejste zastáncem údržby travnaté plochy pomocí kosy na trávu či srpu, pro udržování trávníku v dobrém stavu budete do základní výbavy nutně potřebovat kvalitní stroj. Existují různé typy sekaček - elektrické, benzinové, akumulátorové sekačky, ale také křovinořezy, které jsou vhodné na sekání hustě zarostlých ploch a těžko přístupných míst.

Zahradní nůžky


K ořezávání a údržbě stromů, keřů a rostlin jsou nezbytné jakékoliv zahradní nůžky, které existují ve variantách s dlouhou rukojetí pro ořezávání ve vyvýšených místech, nebo s krátkou rukojetí pro preciznější řez.

Krumpáč a lopata


Práce na zahradě občas vyžaduje odstranění kořenů či provedení drobných zemních prací. Nebojte se investice do kvalitnějších produktů, tato investice se vyplatí a precizně vyrobené a odolné nářadí Vám řadu let spolehlivě pomůže vykopat jámu, odstranit menší pařezy nebo provést drobné terénní úpravy.

Sekera a pila na dřevo


Při pořizování základního vybavení myslete také na pomocníky pro řezání dřeva, odstraňování větví a štípání třísek pro táborák. Opět dbejte na kvalitu, sekyru vybírejte tak, aby byla dost silná na tvrdší kusy dřeva, ale ne příliš těžká, aby se s ní dobře manipulovalo.

Zahradní nářadí pro zavlažování a péči o rostliny


Pokud Váš pozemek již zdobí hezký trávník a zeleň, neobejdete se bez zahradní hadice či alespoň konve, postřikovače, rýče, hrábí a lopatky. Tyto nástroje jsou nezbytné pro pravidelné zalévání rostlin, odplevelování, přesazování a celkovou péči o záhony.

Tato základní výbava by Vám měla zajistit komfortní podmínky pro péči o zahradu. Myslete na to, že v případě omezeného rozpočtu není třeba investovat do drahých strojů a pro účely, jako je například vertikutace trávníku, je možné navštívit půjčovnu nářadí. Při výběru nářadí si vybírejte kvalitní a odolné produkty od renomovaných výrobců.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Příprava skleníku na jaro aneb jak zajistit úspěšnou sezónu

Skleník je jako malý ráj pro zahradníky, kteří chtějí z pěstování vyždímat maximum a mít kontrolu nad podmínkami pro své rostliny. A právě jaro je ide ...

Ideální čas na plánování zahrady je právě teď!

Zima je klidnou dobou, kdy vám připadá, že zahradě není třeba věnovat příliš pozornosti. Nicméně, právě tato doba je ideálním časem pro plánování a př ...

Péče o psa v zimě: Co dát do psí boudy a kdy už je moc zima?

Hřejivé oblečky, pozor na popraskané tlapky z posolených silnic a procházky spíše kratší - to snad každý majitel psa ví. Co ale se psem, který je venk ...

Výroba krmiva pro ptáky: Tipy na dobroty pro ptačí kamarády

Výroba vlastního krmiva je skvělým způsobem, jak poskytnout potravu našim ptačím přátelům a zároveň se podílet na péči o místní ekosystém. Následující ...

Doporučujeme

Publikovat článek