Home » Bydlení

Flexibilní modulová nebo pro každodenní spaní? Přinášíme přehled oblíbených typů rohových sedacích souprav

27.06.2024
Rozhodli jste se dopřát Vašemu interiéru po letech nové nadechnutí a přemýšlíte, že svou starou sedací soupravu pošlete na zasloužený odpočinek? A že Vám jde při výběru její nástupkyně hlava kolem? Možnosti jsou skutečně nepřeberné a v současné nabídce je možné najít řešení pro takřka každý interiér. Pojďte se společně s námi v nabídce rohových souprav zorientovat a ujasnit si, které řešení je to pravé právě pro Vás.
Ilustrační snímek | Zdroj: lumax-nabytek.cz

Malé, ale šikovné? Praktické a úsporné sedačky typu mini


Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru nového posezení je přirozeně jeho velikost. Většina z nás nemá to štěstí, že by nás při výběru nábytku nijak neomezovaly prostorové možnosti interiéru, a musíme tak hledat balanc mezi pohodlnou velikostí sedačky a hranicí toho, co dispozice místnosti ještě snesou, aby obývaný prostor s novým nábytkem zůstal uživatelsky příjemný. Pokud dilema s menším prostorem řešíte, nabízí se možnost pořídit jako nejúspornější řešení pohovku - pokud se ale neradi vzdáváte komfortu, existují také praktické menší sedací soupravy, které budou nejen šetřit cenné místo, ale navíc se s nimi i dobře manipuluje.

Pokud navíc připojíte možnost rozkladu spací plochy nebo úložný prostor, ušetřené místo, které má v malých bytech cenu zlata, se bude ještě více násobit.

Zaujměte strategickou rohovou pozici se sedačkou typu L


Šťastní majitelé prostornějších interiérů či členové početnějších domácností se však zpravidla rozhlížejí po takových sedacích soupravách, které díky větším rozměrům a dimenzování opěradel umožňují pohodlné opření do rohu sedací soupravy, a zároveň nabízejí vyšší počet míst k sezení. Sedací soupravy typu L jsou nejčastější volbou také proto, že jejich velkorysejší pojetí umožňuje pohodlně integrovat nejrůznější relaxační funkce, jako jsou:

- funkce elektrického výsuvu sedáku
- polohovatelné záhlavníky a područky
- prostorné úložné prostory
- výsuvy plochy ke spaní ad.

TIP: Plánujete-li novou sedačku umístit do rohu místnosti a potrpíte-li si na maximální pohodlí, nejvýhodnější volbu představuje speciální typ symetrického L. Sedačka je po celém obvodu opatřena opěradly zad, a nabízí tak ze sedaček typu L komfortní místo k sezení pro největší množství osob.

Bezkonkurenční pohodlí se sedací soupravou do U


Maximální možný komfort ale zajistí sedací soupravy těch největších rozměrů - a sice sedací soupravy do U. Díky jejich velkorysému uspořádání si na nich své ideální místo k odpočinku najde největší množství uživatelů a hodí se tak všude tam, kde domov sdílíte s mnoha dalšími členy domácnosti, nebo kde máte v plánu pořádat honosná přátelská setkání a soiré. Sedací soupravy do U zpravidla své velké rozměry využívají k tomu, aby svým majitelům poskytly co možná největší pohodlí, nejsou u nich tedy výjimkou velké rozkládací spací plochy a někdy dokonce dva úložné prostory, díky kterým se Vám Váš domov bude snáze dařit držet uspořádaný a přehledný.

Sedačkový kris kros: objevte svůj vlastní tvar s modulovou sedací soupravou


Velké sedací soupravy bývají často koncipovány také jako modulové, což umožňuje si je maximálně přizpůsobit vlastním představám. Modulové sestavy ale nemusí být nutně obrovské a můžete se s jejich tvary skutečně "vyřádit". Některé kolekce obsahují spoustu nápaditých doplňků v podobě stolečků, područek, výsuvů, či otomanů, takže s nimi můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit posezení přesně na míru Vašemu interiéru. Schopnosti modulových sestav se hodí hlavně v atypických prostorách nebo všude tam, kde rádi nevázaně experimentujete a nechcete se nechat omezovat robustními neměnnými kusy nábytku, kterým musíte v interiéru všechno podřídit.


Zdroj: lumax-nabytek.cz

Na malý prostor chytře se sedačkou pro každodenní spaní


Speciálním typem sedacích souprav, který prochází napříč všemi výše zmíněnými kategoriemi jsou sedačky pro každodenní spaní. Jsou oblíbeným řešením všech malých interiérů, ve kterých se nechcete vzdát pohodlné sedací soupravy, ale zároveň pro ni společně s klasickou postelí zkrátka nemáte prostor. Pokud Vás představa noci strávené na rozkládací pohovce děsí, vězte, že doba nepohodlných kanapí u babičky skončila a v současnosti je možné na trhu nalézt sedačky, které klasickou postel dokážou v plné míře zastoupit. Přičinily se o to jednak kvalitnější výplně sedáků v podobě bonellových pružin kombinovaných s komfortní HR pěnou, ale také revoluční konstrukční řešení v podobě klasických matrací skrytých uvnitř sedačky.

Sedací soupravy zkrátka už dnes nemusí vypadat jako starožitná válenda se třemi kusy molitanových matrací, ale můžete s nimi i chytře řešit problémy s prostorem v atypických interiérech nebo pokud potřebujete v malém prostoru posezení skloubit s postelí. V naší široké nabídce se skrývá sedačka pro každý domov, stačí se tedy pohodlně posadit a najít si tu pravou pro Vás!

Článek vznikl ve spolupráci s internetovým obchodem Lumax nábytek - místem, kde najdete kvalitní sedací soupravy a rohové sedací soupravy.

Autor: L.H.
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Vestavné vs. klasické skříně: Která volba je ta pravá pro váš domov?

Skříně jsou nedílnou součástí každého interiéru, poskytují úložný prostor a mohou se stát i výrazným dekorativním prvkem. Při výběru skříně stojí mnoh ...

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Trend dekorativní stěrky: univerzální a elegantní

Dekorativní stěrka se stává stále populárnější volbou pro interiérové designéry a majitele domů, a to zejména díky své všestrannosti, odolnosti a eleg ...

Doporučujeme

Publikovat článek