Home » Služby

Proč se obrátit na interiérového designéra?

21.05.2024
Toužíte po interiéru jako ze žurnálu? Takový vám navrhne interiérový designér!
Ilustrační snímek | Zdroj: Facebook: Inter-Design by Sarka Krenkova
Interiérový design je krásné řemeslo. Interiérový designér neboli návrhář dokáže z obyčejného domu či bytu, respektive z místností s podlahou, stropem a čtyřmi holými stěnami, vytvořit domov. Místo, ve kterém se jeho obyvatelé budou dobře cítit, a tudíž se do něj i rádi vracet. Vytvořit takový interiér samozřejmě není jen tak. Vyžaduje to nejenom vkus, estetické cítění, ale i znalost materiálů a technické znalosti. Ne všechno, co dobře vypadá, je praktické, a naopak. A úkolem interiérového designéra je dostát oběma požadavkům.

Nechte si postavit svůj vlastní sen


Zařizování domácnosti se netýká pouze těch, kteří si postavili nový dům, nebo koupili nový byt, ale také těch, kteří rekonstruují své již stávající bydlení, nebo se jejich rodina rozrostla o nového člena. Stejně jako ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nejsou spokojeni se svým stávajícím bydlením, kterému by rádi dopřáli změnu. Chtějí, aby jejich byt či dům byl funkční, praktický, pohodlný, ale také estetický. Aby na něj zkrátka byl příjemný pohled. Znáte pořad Jak se staví sen? Takto může být postaven i ten váš. Postaví vám ho interiérová designérka Šárka Křenková specializující se na 3D návrhy a vizualizace interiérů.


Zdroj: www.inter-design.cz

Když je práce koníčkem


Navrhování interiérů je pro Šárku Křenkovou koníčkem. Potřebu obklopovat se hezkými věcmi měla už od malička. Její vášní je i móda, která s tímto oborem úzce souvisí :-) Není se co divit, že po maturitě na střední škole se vrhla do studií interiérového designu. Po absolutoriu získala práci v jednom brněnském kuchyňském studiu, kde se nejenže seznámila s materiály a konstrukcí nábytku, ale také získala nezbytné zkušenosti při řešení individuálních potřeb jednotlivých klientů. A odtud byl už krůček k založení vlastního interiérového studia.

Jak to probíhá?


Klient by měl přijít pokud možno včas. Pokud možno ještě v době, kdy nejsou udělané rozvody. Vše začíná podrobným rozhovorem o potřebách a způsobu života obyvatel nemovitosti, během kterého se designérka své klienty snaží maximálně poznat. To je proto, aby jim interiér maximálně vyhovoval, nesmírně důležité. Musí vědět, kolik času v něm budou trávit a jakým aktivitám se převážně budou věnovat. Důležité samozřejmě je i složení domácnosti. Jinak bude interiér vypadat pro single managera, který se domů chodí jen vyspat, a jinak pro rodinu s dětmi. Projekt je započat až na základě odsouhlasení cenové nabídky a po dodání podkladů (půdorysů, pohledů atd..) Výstupem klientových představ a požadavků je tzv. vizualizace.


Zdroj: www.inter-design.cz

Skutečný domov s duší


Na základě těchto informací vypracuje designérka zmíněný 3D návrh + fotorealistickou vizualizaci. Pro lepší představu je možnost se domluvit i na vypracování animace/průletu. Klient obdrží v rámci ceny i technické rozkresy pro výrobu nábytku a specifikace ve formě PDF. Pokud bude mít klient zájem, designérka se může postarat i o realizaci ve spolupráci s brněnskou truhlářskou dílnou.


Zdroj: www.inter-design.cz

Tyto vizualizace umožňují majitelům udělat si realistický obrázek, jak jejich nové bydlení bude vypadat. Pokud se jim bude zamlouvat, a my na základě referencí práce paní Křenkové tipujeme, že ano, bude možné přistoupit k vytvoření rozpočtu a samotné realizaci, na jehož konci bude vaše nové vysněné bydlení. Paní Křenková pomůže s dispozicí nábytku, kombinací barev, elektrickými rozvody, osvětlením i jinými technickými věcmi. Místo obyčejného bydlení zkrátka společně vytvoříte skutečný domov s duší podle posledních trendů.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Služby

Jak se zbavit mravenců v domě či v bytě aneb rychlé a osvědčené metody

Každý, kdo se kdy potýkal s neočekávanou návštěvou mravenců v domácnosti, ví, jak frustrující to může být. Mravenci se do interiéru většinou zatoulají ...

Jak se zbavit plísně? Užitečné rady a tipy pro boj s plísní v interiéru

Boj s plísní je jedním nejčastějších problémů, se kterým se ve své domácnosti můžete setkat. Interiér zasažený plísní samozřejmě špatně vypadá, může a ...

Škůdci v interiéru aneb seznamte se s druhy i stoprocentní deratizaci

Občas může nastat problém v podobě výskytu škůdců v bytě nebo rodinném domě. Máte pocit, že je váš úklid dokonalý? Uklízíte prakticky denně, ale i pře ...

4 tipy pro bezpečný byt nebo dům

Zloději se do bytů a rodinných domů snaží dostávat každým rokem. Vybírají si převážně ty byty nebo domy, jež nejsou dostatečně dobře zabezpečeny. Jak ...

Doporučujeme

Publikovat článek