Home » Bydlení

Dekorace z pampasů: Nadčasový přírodní prvek

11.10.2023
Pokud hledáte způsob, jak přinést do svého domova krásu a nádech přírody, trend dekorací z pampových trav je právě pro vás. Pampasy pocházející především z jižních oblastí Ameriky se staly velmi populárními ve světě interiérového designu právě díky svému elegantnímu vzhledu a schopnosti vnést do každého interiéru přírodní atmosféru. Přinášíme vám několik tipů, jak tuto krásnou rostlinu využít a jak se o ni starat.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Pampová tráva do vázy


Nejjednodušší způsob, jak začít s dekoracemi z pampasů, je umístit několik suchých stonků do vázy. Toto jednoduché aranžmá může být dominantou a středem pozornosti na jídelním stole, konzolovém stolku nebo na krbu. Velmi moderní je kombinace pampasů s klasickými sušenými květy. Tento typ dekorace může vydržet jako ozdoba domácnosti řadu let.

Zavěšené pampasy


Svazek travin lze také použít k vytvoření závěsných dekorací na zdi, krb či dveře. Tento typ dekorace dodává místu bohémský nádech.

Svatební nebo slavnostní dekorace


Pampové trávy jsou stále oblíbenější volbou pro svatební a slavnostní výzdobu. Použijte je ve svatebních kyticích nebo vytvořte pampasový oblak jako součást dekorace pro svatební obřad. Pampasy dodají šmrnc i slavnostní tabuli u vás doma.


Zdroj: freepik.com

Umělecká galerie


Pampasy lze velmi atraktivně použít k vytvoření "umělecké galerie". Aplikujte travinu přímo do obrazu v libovolných tvarech, zarámujte a pověste na stěnu.

Sezónní aranžmá


Kromě vazeb a umístění do vázy můžete vytvořit nejrůznější aranžmá na stůl či třeba vchodové dveře. Velmi oblíbené jsou například ozdobné věnce, které vypadají perfektně v kombinaci se sušenými květinami, dekorativními větvemi nebo ve společnosti levandule.


Zdroj: freepik.com

A jak vlastnoručně posbírané pampasy zpracovat?


Pokud si chcete květinu či aranžmá vytvořit z vlastnoručně posbíraných pampasů, je dobré dodržovat základní kroky. Pampasy donesené ze zahrady či volné přírody mohou být plné tvorů, které si domů přinést nechcete. Proto je před příchodem do domu či bytu pečlivě prohlédněte a vyklepejte, případně po nasbírání nechte pár hodin odležet. Pokud chcete mít pampasy co nejatraktivnější, doporučuje se jejich objem podpořit za pomocí fénování studeným vzduchem. Po dosažení perfektního vzhledu pampasy důkladně zalakujte. Následná údržba není nijak složitá, dekoraci stačí občas opatrně oklepat a zbavit prachu.

Při používání pampasových travnatých dekorací je důležité pamatovat na to, že jsou sušené a lze je zachovat na dlouhou dobu, což je ekologický způsob dekorování. Dekorace ze sušin a pampových trav se hodí do každého interiéru, ze kterého vytvoří příjemný a designový prostor.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Jarní úklid rychle a efektivně

Jaro je čas obnovy a očisty, a provádění jarního úklidu může být osvěžujícím způsobem, jak začít novou sezónu. Pokud chcete provést jarní úklid rychle ...

Zrcadla jako klíčový prvek interiéru: Proč má výběr jejich tvaru význam

Zrcadla neplní pouze praktickou funkci umožňující nám zkontrolovat náš vzhled před odchodem z domova. Jsou také důležitým dekorativním prvkem, který m ...

7 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Blíží se Velikonoce a s nimi tradice zdobení vajec. Pokud chcete vytvořit unikátní a originální velikonoční vajíčka, zkuste tyto kreativní tipy a trik ...

Doporučujeme

Publikovat článek