Home » Bydlení

Zútulnění obývacího pokoje: Tipy pro pohodlný a útulný prostor

09.10.2023
Nástup podzimu s sebou přináší chladnější počasí a také se zkracující dny, což znamená, že je čas přemýšlet o tom, jak udělat váš obývací pokoj teplejším a pohodlnějším místem. Následující tipy vám pomohou vytvořit prostor, ve kterém si na vás chladné a deštivé dny nepřijdou.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Teplé textilie


Na podzim jsou teplé textilie nepostradatelné. Přidejte do prostoru plyšové deky, polštáře s hřejivými vzory a teplé závěsy. Tyto textilie jsou nejen praktické a skutečně zahřejí, místnosti však pocitově dodají hřejivější atmosféru.

Hřejivé barvy podzimu


Použijte podzimní zemité barvy. Mezi nejoblíbenější barevná schémata patří odstíny jako je oranžová, hnědá, tmavě červená a zlatá, a to zejména na výše zmíněných textiliích.

Rozsviťte svíčky


Svíčky nejen dodají pokoji romantickou atmosféru, ale také navodí pocit tepla. Volte vůně, které evokují podzim, jako je skořice, jablko nebo dřevité vůně.


Zdroj: freepik.com

Přidejte koberec


Pokud hledáte předmět, který váš obývák zútulní okamžitě, je to právě koberec, který zajistí nejen pohodlnější chůzi, ale i izoluje od chladných podlah.

Oddělte uvítací prostor


Ujistěte se, že je váš obývací pokoj dostatečně oddělen od vstupního prostoru, abyste zamezili vstupu chladu a vynášení vytvořeného útulna pryč z bytu či domu.

Topení a ohřev


Nástup chladného počasí nepodceňujte a raději včas zkontrolujte topení. Ujistěte se, že je připraveno na chladnější dny. Pokud máte krb, je to ideální čas ho začít používat. Místnost můžete zútulnit také vyskládáním dřeva ke krbu, což bude praktické, ale i velmi příjemné na pohled.

Hřejivé nápoje


Mějte po ruce horký čaj, kakao nebo hrníček svařeného vína. Sklenka teplého nápoje v ruce vytvoří příjemný pocit.


Zdroj: freepik.com

Atmosférické osvětlení


Mějte k dispozici různé zdroje osvětlení, včetně stolních lamp a dekorativních světýlek, abyste vytvořili teplý a útulný prostor.

Zapojte kreativitu


Podzim je skvělý čas pro tvořivost. Zkuste vytvářet vlastní podzimní dekorace, jako jsou věnce, svícny nebo květinové aranže.

S těmito tipy vytvoříte podzimní útočiště, kde se budete cítit pohodlně a teple, a které vám bude poskytovat radost během chladných dnů. Vyzdobte svůj obývací pokoj podzimními barvami a teplými textiliemi, a užívejte si tuto krásnou roční dobu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Jak na efektivní odstraňování vodního kamene z žehliček a parních generátorů?

Žehličky ani parní generátory rozhodně nejsou zcela bezúdržbová zařízení. Jejich pravidelná údržba je nezbytná pro jejich spolehlivý a dlouhodobý prov ...

Dekorace ze sušených květin: Přírodní krása pro váš domov

Sušené květiny se staly velkým trendem v dekoraci interiéru, a to nejenom kvůli své dlouhé trvanlivosti. Tyto krásné rostliny přinášejí do domácnosti ...

Proč si koupit granitový dřez? Důvodů je hned několik

Granitový dřez představuje odolný prvek každé kuchyně, přičemž tento umělý materiál se vyrábí smícháním žulového kamenného prachu a akrylových pryskyř ...

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Doporučujeme

Publikovat článek