Home » Bydlení

Zútulnění obývacího pokoje: Tipy pro pohodlný a útulný prostor

09.10.2023
Nástup podzimu s sebou přináší chladnější počasí a také se zkracující dny, což znamená, že je čas přemýšlet o tom, jak udělat váš obývací pokoj teplejším a pohodlnějším místem. Následující tipy vám pomohou vytvořit prostor, ve kterém si na vás chladné a deštivé dny nepřijdou.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Teplé textilie


Na podzim jsou teplé textilie nepostradatelné. Přidejte do prostoru plyšové deky, polštáře s hřejivými vzory a teplé závěsy. Tyto textilie jsou nejen praktické a skutečně zahřejí, místnosti však pocitově dodají hřejivější atmosféru.

Hřejivé barvy podzimu


Použijte podzimní zemité barvy. Mezi nejoblíbenější barevná schémata patří odstíny jako je oranžová, hnědá, tmavě červená a zlatá, a to zejména na výše zmíněných textiliích.

Rozsviťte svíčky


Svíčky nejen dodají pokoji romantickou atmosféru, ale také navodí pocit tepla. Volte vůně, které evokují podzim, jako je skořice, jablko nebo dřevité vůně.


Zdroj: freepik.com

Přidejte koberec


Pokud hledáte předmět, který váš obývák zútulní okamžitě, je to právě koberec, který zajistí nejen pohodlnější chůzi, ale i izoluje od chladných podlah.

Oddělte uvítací prostor


Ujistěte se, že je váš obývací pokoj dostatečně oddělen od vstupního prostoru, abyste zamezili vstupu chladu a vynášení vytvořeného útulna pryč z bytu či domu.

Topení a ohřev


Nástup chladného počasí nepodceňujte a raději včas zkontrolujte topení. Ujistěte se, že je připraveno na chladnější dny. Pokud máte krb, je to ideální čas ho začít používat. Místnost můžete zútulnit také vyskládáním dřeva ke krbu, což bude praktické, ale i velmi příjemné na pohled.

Hřejivé nápoje


Mějte po ruce horký čaj, kakao nebo hrníček svařeného vína. Sklenka teplého nápoje v ruce vytvoří příjemný pocit.


Zdroj: freepik.com

Atmosférické osvětlení


Mějte k dispozici různé zdroje osvětlení, včetně stolních lamp a dekorativních světýlek, abyste vytvořili teplý a útulný prostor.

Zapojte kreativitu


Podzim je skvělý čas pro tvořivost. Zkuste vytvářet vlastní podzimní dekorace, jako jsou věnce, svícny nebo květinové aranže.

S těmito tipy vytvoříte podzimní útočiště, kde se budete cítit pohodlně a teple, a které vám bude poskytovat radost během chladných dnů. Vyzdobte svůj obývací pokoj podzimními barvami a teplými textiliemi, a užívejte si tuto krásnou roční dobu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Umění balení: Jak originálně zabalit dárek?

Vánoce nejsou jen o samotném dárku, ale i o celém zážitku spojeném s jejich přijímáním i darováním. A právě balení dárků může být tím kouzelným doteke ...

Vánoce bez stresu: Jak si užít svátky naplno

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a štěstí, ale pro mnohé z nás mohou být i zdrojem stresu a nátlaku. Připravit domácnost na svátky, nakoupi ...

Dostatek světla v interiéru: Jak prosvětlit místnost?

Prosvětlený interiér není pouze otázkou estetiky, ale hraje klíčovou roli v našem celkovém pohodlí, náladě a dokonce i zdraví. Dostatek přirozeného sv ...

Adventní věnec: Symbol očekávání a společných chvil

Adventní věnec je tradiční symbol a nezbytná součást přípravy na Vánoce pro mnoho lidí po celém světě. Věnec, obvykle vytvořený z větví z jehličnatého ...

Doporučujeme

Publikovat článek