Home » Bydlení

Podzimní výzdoba: Přineste si domů ducha podzimu

25.09.2023
Podzim je časem, kdy příroda přechází do krásných odstínů červené, oranžové a žluté. Proč byste neměli přinést tento podzimní půvab také do svého domova? Podzimní výzdoba může vašemu interiéru dodat útulnou a teplou atmosféru. Zde je několik tipů, které můžete využít.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Květiny a truhlíky


Kytice podzimních květin, jako jsou chrpy, slunečnice nebo chryzantémy, mohou být vynikajícím prvkem podzimní výzdoby. Osázejte truhlíky na oknech vřesy, vřesovci či skalníky. Doplňte větvičkou s jeřabinami či malou okrasnou dýní. Nezapomeňte na výzdobu vchodu, která upoutá každou návštěvu. Do interiéru umístěte mix sušených květin a travin v podzimních odstínech, které osvěží a příjemně naladí váš interiér.

Barevné listy


Sbírání barevných podzimních listů a vytváření s nimi aranžmá na stůl nebo na parapet je jednoduchý a efektivní způsob, jak přidat podzimní atmosféru do vašeho domova. Z nasbíraných listů můžete vytvořit například krásný věnec, kterým ozdobíte vaše dveře či stůl.

Dýně


Podzim je také časem sklizně dýní všech druhů a žádná podzimní výzdoba se bez nich neobejde. Použijte malé okrasné dýně, které naaranžujte na jídelní stůl nebo parapety. Dýně umístěte i do exteriéru, kde vás budou při příchodu domů či při pohledu z okna bavit celý podzim.


Zdroj: pixabay.com

Svíčky


Podzim je čas, kdy se začíná stmívat dříve, a svíčky jsou vynikajícím způsobem, jak si vytvořit útulné osvětlení. Vyberte si vůně, které ve vás vyvolají příjemný pocit útulného domova, jako jsou dřevité vůně, vanilka, skořice nebo jablko.

Svítící ozdoby


Světýlek v zimě a na podzim není nikdy dost. Zapojte několik podzimních svítících ozdob, jako jsou lampičky ve tvaru dýní nebo svíčky v dekoračních skleněných nádobách.

Textilie a deky


Zkuste přidat do vašeho interiéru podzimní textilie, jako jsou teplé deky, přehozy, polštáře nebo ubrusy s podzimními motivy. Tyto kousky mohou zcela změnit atmosféru vašeho domova.


Zdroj: freepik.com

Skořápky a větve


Skořápky ořechů, borovicové šišky a suché větve mohou být vynikajícím materiálem pro ručně vytvořené podzimní dekorace, ať už volně položené na tácu, ve váze či svázané do dekorativního věnce.

Podzim je obdobím bohaté inspirace pro výzdobu vašeho domova. A také obdobím, kdy po rozlétaném létě trávíme více času doma. Vyzkoušejte tyto nápady a přineste si teplou a podzimní atmosféru do svého interiéru.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Jak na efektivní odstraňování vodního kamene z žehliček a parních generátorů?

Žehličky ani parní generátory rozhodně nejsou zcela bezúdržbová zařízení. Jejich pravidelná údržba je nezbytná pro jejich spolehlivý a dlouhodobý prov ...

Dekorace ze sušených květin: Přírodní krása pro váš domov

Sušené květiny se staly velkým trendem v dekoraci interiéru, a to nejenom kvůli své dlouhé trvanlivosti. Tyto krásné rostliny přinášejí do domácnosti ...

Proč si koupit granitový dřez? Důvodů je hned několik

Granitový dřez představuje odolný prvek každé kuchyně, přičemž tento umělý materiál se vyrábí smícháním žulového kamenného prachu a akrylových pryskyř ...

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Doporučujeme

Publikovat článek