Home » Bydlení

Vybíráme postel: Jak vybrat to správné místo pro kvalitní spánek

22.09.2023
Když přichází čas na výběr nové postele, může to být vzrušující, ale také zdlouhavé rozhodování, jelikož možnosti jsou v dnešní době téměř neomezené. Postel je místem, kde strávíme třetinu našeho života, a proto je důležité vybrat takovou, která bude pohodlná, esteticky vyhovující a bude odpovídat našim potřebám. V tomto článku se podíváme na to, na co se při výběru postele zaměřit a co jsou aktuální trendy.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Velikost postele


Prvním krokem je určit, jakou velikost postele potřebujete. Standardními velikostmi postelí jsou jednolůžko, dvoulůžko, king size nebo super king size. Vyberte takovou velikost, která vám poskytne dostatek místa pro pohodlný spánek, ale zároveň bude respektovat dispozice vaší ložnice. Pokud je ložnice situována v podkroví se šikminami, při výběru postele s vyšším čelem nezapomeňte zohlednit prostorové omezení v místech šikmých stěn.

Materiál


Rám postele může být vyroben z různých materiálů, jako je dřevo, kov, nebo čalounění. Každý materiál má svůj specifický vzhled, díky kterému do místnosti vnese odlišnou atmosféru. Dřevěné rámy jsou tradiční a nabízejí teplý a přírodní vzhled. Kovové rámy jsou modernější a vzdušnější. Polstrované postele poskytují pocit útulna.

Matrace


Matrace je nejdůležitější částí postele. Vybrat správnou matraci je pro zajištění pohodlného spánku klíčové. Existuje mnoho typů matrací, které obecně dělíme na pružinové, pěnové a latexové. Oblíbené jsou matrace z paměťové pěny nebo partnerské matrace, které jsou stejně vysoké, avšak tuhost se na každé straně může lišit. Každý typ matrace má své vlastní výhody a nevýhody, a proto je důležité vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Design a styl


Design postele by měl ladit s celkovým vzhledem vaší ložnice. Postel může být dominantou místnosti, ale i nenápadným kusem nábytku. Aktuálními trendy jsou minimalistické a moderní rámy s jednoduchými liniemi a neutrálními barvami. Polstrované postele jsou stále nejoblíbenější variantou, a to pro svou kombinaci elegance a pohodlí. Můžete také zvolit postel s úložným prostorem, což je praktické řešení pro ukládání povlečení a dalšího ložního prádla.

Funkčnost


Při výběru postele myslete i na její funkčnost. Některé postele mají vestavěné noční stolky, USB nabíjecí porty nebo polohovací mechanismy, které vám umožní nastavit optimální polohu pro čtení nebo sledování televize.

Pamatujte, že výběr postele je velmi individuální a závisí na vašich preferencích a potřebách. Nezapomeňte vyzkoušet postel na vlastní kůži, ideálně po dobu několika minut, abyste se ujistili, že je pro vás pohodlná. Koneckonců, kvalitní spánek je základem zdravého života, a proto stojí za to investovat do správné postele, která vám poskytne to nejlepší pro vaše noční hodiny odpočinku.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Umění balení: Jak originálně zabalit dárek?

Vánoce nejsou jen o samotném dárku, ale i o celém zážitku spojeném s jejich přijímáním i darováním. A právě balení dárků může být tím kouzelným doteke ...

Vánoce bez stresu: Jak si užít svátky naplno

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinné pohody a štěstí, ale pro mnohé z nás mohou být i zdrojem stresu a nátlaku. Připravit domácnost na svátky, nakoupi ...

Dostatek světla v interiéru: Jak prosvětlit místnost?

Prosvětlený interiér není pouze otázkou estetiky, ale hraje klíčovou roli v našem celkovém pohodlí, náladě a dokonce i zdraví. Dostatek přirozeného sv ...

Adventní věnec: Symbol očekávání a společných chvil

Adventní věnec je tradiční symbol a nezbytná součást přípravy na Vánoce pro mnoho lidí po celém světě. Věnec, obvykle vytvořený z větví z jehličnatého ...

Doporučujeme

Publikovat článek