Home » Bydlení

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

06.09.2023
Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale také plněním svých povinností. Správně zařízený pokojíček může podpořit školákovu kreativitu, vztah k učení a celkově vybudovat pozitivní přístup k nové životní etapě. Zde je několik věcí, které by v pokoji prvňáčka určitě chybět neměly.
Ilustrační snímek | Zdroj: pixabay.com

Pohodlná postel


Kvalitní spánek je základem úspěchu pro všechny generace, proto je důležitým prvkem pokoje každého školáka pohodlná postel, kterou doplňte oblíbeným povlečením se vzory nebo motivy, které váš školák miluje. Dobrou volbou je rostoucí nábytek, který vám ušetří starosti i peníze na několik let.

Pracovní koutek


Školák potřebuje mít jasně definované zóny pro zábavu a povinnosti, místo pro učení a psaní domácích úkolů je proto velmi důležité. Vybírejte stůl a židle s dobrou ergonomií, případně se snažte vyslechnout přání vašeho dítěte.

Organizace a úložné prostory


Děti mají mnoho věcí, od knih až po hračky. Zajistěte dostatečné úložné prostory, jako jsou regály, police, nebo zásuvky. Použijte ozdobné krabice pro příjemnější udržení pořádku, vybírejte zábavné boxíky, které školákovi organizaci zpříjemní. Velmi dobrým doplňkem do pokoje malého školáka je kasička na peníze, díky které začne přirozeně hospodařit s penězi.

Kreativní doplňky


Podpořte dětskou kreativitu. Umístěte na stěny tabuli, na kterou se dá psát křídou nebo suchou fixou. Pověste na zeď nástěnku pro umísťování výtvorů či motivačních obrázků a přání. Nezapomeňte potlačit pravidla esteticky hezkého interiéru a dopřejte vašemu školákovi trochu kýče v podobě obrázků filmových či pohádkových postav. Skvělým naučným doplňkem mohou být mapy světa nebo plakáty s motivačními citáty.

Kalendář


Pomozte dítěti získat přehled o svém čase a plánech s jednoduchým kalendářem na stěnu nebo na stůl. Může se jednat o magnetický nebo klasický kalendář, který je přizpůsoben právě dětem a stane se tak nejen praktickým předmětem, ale také hezkým doplňkem dětského pokoje.

Světlo


Nezapomínejte na důležitost dostatečného osvětlení. Stůl by měl být především dobře umístěn tak, aby mělo dítě dostatek denního světla. Prostor doplňte stolní lampou, která dobře osvítí pracovní plochu. Můžete také zvážit noční lampu poblíž postele na večerní čtení.

Barevný design


Prvňáček by se ve svém pokoji měl cítit příjemně. Při výběru barev dbejte na preference právě vašeho dítěte. Barevný design by měl podporovat koncentraci a pohodu. Můžete vybrat oblíbenou barvu vašeho školáka nebo vytvořit klidnější prostředí s neutrálními tóny.

S důrazem na pohodlí, organizaci a inspiraci můžete vytvořit prostředí, ve kterém se budou vaše děti cítit skvěle a budou se rády vracet domů po každém dni stráveném ve škole.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak na efektivní odstraňování vodního kamene z žehliček a parních generátorů?

Žehličky ani parní generátory rozhodně nejsou zcela bezúdržbová zařízení. Jejich pravidelná údržba je nezbytná pro jejich spolehlivý a dlouhodobý prov ...

Dekorace ze sušených květin: Přírodní krása pro váš domov

Sušené květiny se staly velkým trendem v dekoraci interiéru, a to nejenom kvůli své dlouhé trvanlivosti. Tyto krásné rostliny přinášejí do domácnosti ...

Proč si koupit granitový dřez? Důvodů je hned několik

Granitový dřez představuje odolný prvek každé kuchyně, přičemž tento umělý materiál se vyrábí smícháním žulového kamenného prachu a akrylových pryskyř ...

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Doporučujeme

Publikovat článek