Home » Bydlení

Koberec v interiéru: Praktický doplněk s nádechem útulna

28.08.2023
Koberce jsou jako součást interiéru opět na vzestupu a díky svému praktickému využití a schopnosti přidat do místnosti pocit útulnosti i stylový nádech se stávají stále oblíbenějšími. Dnes se podíváme na to, proč jsou koberce v moderním interiéru tak atraktivní, ale také na aktuální trendy.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Proč jsou koberce praktickým doplňkem?Pohodlí a teplo: Koberce do místnosti vnesou teplý a komfortní pocit pod nohama, což oceníme zejména v chladnějších měsících. Celkově místnost sjednotí a opticky prostoru přidají na útulnosti.

Akustika: Dobře vybraný koberec může snížit hluk a zlepšit celkovou akustiku v místnosti, což je přínosné především v bytových domech.

Bezpečnost: Prostory s koberci jsou pro děti a starší lidi bezpečnější, protože snižují riziko uklouznutí.

Designový prvek: Moderní koberce jsou k dispozici v různých vzorech, barvách a texturách, což umožňuje vytvářet v interiéru výrazné akcenty. Dobře vybraný koberec se může stát dominantou a šperkem celého prostoru.

Aktuální trendy v oblasti kobercůPřírodní materiály: Koberce vyrobené z přírodních vláken, jako je vlna nebo juta, jsou stále populárnější díky své udržitelnosti a jedinečné textuře.

Velké vzory: Velké a výrazné vzory jsou silně v kurzu. Mohou to být geometrické tvary, abstraktní designy nebo květinové motivy.

Shaggy koberce: Dlouhá a měkká jsou velmi příjemná a v zimě hřejivá, místnosti dodají luxusní vzhled.

Vintage koberce: Starožitné koberce nebo koberce s vintage vzhledem jsou stále oblíbenější pro svou autentičnost.

Koberce se po krátké odmlce a upřednostňování jiných podlahových krytin opět stávají důležitým prvkem každého moderního interiéru. Kromě jejich praktičnosti mohou dodat místnosti osobitý a stylový vzhled. Obměnou koberce dokonce můžeme změnit celkový ráz místnosti v případě, že máme původní vzhled již okoukaný. Při výběru dejte pozor na to, aby ladil s ostatními prvky interiéru a vyhovoval vašim potřebám.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Flexibilní modulová nebo pro každodenní spaní? Přinášíme přehled oblíbených typů rohových sedacích souprav

Rozhodli jste se dopřát Vašemu interiéru po letech nové nadechnutí a přemýšlíte, že svou starou sedací soupravu pošlete na zasloužený odpočinek? A že ...

Vestavné vs. klasické skříně: Která volba je ta pravá pro váš domov?

Skříně jsou nedílnou součástí každého interiéru, poskytují úložný prostor a mohou se stát i výrazným dekorativním prvkem. Při výběru skříně stojí mnoh ...

Jak vybavit balkon pro letní posezení

Léto je ideálním obdobím pro trávení času venku, a pokud máte balkon nebo terasu, může se stát vaším osobním útočištěm na čerstvém vzduchu. Vybavení b ...

Bydlení v industriálním stylu: Jaké prvky do interiéru zapojit?

Industriální styl, který v sobě nese surovou krásu starých továren a průmyslových hal, se stal jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu ...

Doporučujeme

Publikovat článek