Home » Bydlení

Mezonet aneb co je to mezonetové bydlení a jaké jsou jeho výhody?

24.08.2023
Mezonetové bydlení se stává fenoménem především ve městech, a to zejména díky své vzdušnosti a atraktivnímu designu. Tento typ bydlení kombinuje prvky bytu a patrového domu, což umožňuje vytvořit prostorné a stylové obydlí i v samotném centru města.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Co je to mezonetové bydlení?


Mezonet je byt, který tvoří dvě patra propojená vnitřním schodištěm. Jedinečnost tohoto typu bydlení spočívá v tom, že máte k dispozici dvě podlaží, což poskytuje pocit většího prostoru a velmi atraktivní netradiční design.

Výhody mezonetového bydleníVíce prostoru: Mezonetové byty mají obvykle více metrů čtverečních než tradiční byty ve stejné cenové kategorii. Dvě podlaží a často i velmi vysoké stropy vytváří iluzi většího prostoru.

Stylový design: Mezonety jsou obvykle navrženy s důrazem na moderní design a jsou často vybaveny vysoce kvalitními materiály a prvky. Pozornost je většinou upoutána právě na schodiště, nad kterým je s oblibou umisťována otevřená galerie.

Klid a soukromí: Dvě oddělené úrovně umožňují oddělit oblasti pro spánek a denní aktivity, což zvyšuje soukromí a lepší podmínky pro odpočinek během dne.

Výhledy: Díky umístění v nejvyšších patrech či v půdních prostorech mohou mezonety nabízet nádherné výhledy na okolní krajinu nebo město.

Lokalita: Mezonetové bydlení většinou nenaleznete v klasických sídlišťových oblastech na okrajích měst, jelikož se tyto typy bytů často budují v historických domech v centru města, což nabízí různé možnosti pro pestrý životní styl.

Pro koho je mezonetové bydlení vhodné?Mladé páry: Mezonety nabízejí moderní a stylové bydlení pro páry, které hledají trochu luxusu v centru města.

Rodiny s dětmi: Dvě oddělené úrovně umožňují rodičům a dětem soukromí. Nekomfortním prvkem však mohou být schody, které jsou pro malé děti nebezpečné, což se však dá bez problému vyřešit nejrůznějšími bezpečnostními zábranami.

Pracující z domova: Mezonety poskytují ideální prostředí pro ty, kteří potřebují pracovat doma, jelikož jsou prostornější a vzdušný prostor působí na psychiku při práci velmi pozitivně.

Mezonetové bydlení je zajímavou alternativou pro ty, kteří hledají něco víc, než jen tradiční byt. Jeho prostornost a stylový design ho dělají atraktivním výběrem pro mnoho lidí, zejména však pro ty, kteří si cení moderního a kvalitního designu.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak pečovat o nábytek z masivu? Udržujte krásu a kvalitu masivního dřeva správnou údržbou

Nábytek z masivního dřeva je ceněný zejména pro svou odolnost, přírodní krásu a nadčasový vzhled. Aby váš kus nábytku z masivu zůstal krásný a kvalitn ...

Zrcadla v interiéru: Víc než jen odraz vašeho obličeje

Zrcadla jsou nepostradatelným prvkem v interiéru, který přidává nejen funkční, ale také estetickou hodnotu do každé místnosti. Nezáleží na tom, zda se ...

Renovace starého nábytku: Oživení pokladů z minulosti

Starý nábytek má své kouzlo. Může se nám perfektně hodit do domácnosti v tzv. antique či vintage stylu nebo může být součástí rodinné historie. Někdy ...

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale ...

Doporučujeme

Publikovat článek