Home » Bydlení

Čas netopýřích záletů je tu: Netopýr může vletět otevřeným oknem přímo k Vám domů

22.08.2023
S příchodem teplého počasí a letních večerů se otevřená okna stávají běžným způsobem ochlazování domu či bytu. Je však důležité si uvědomit, že otevřená okna mohou do domácnosti pozvat i neočekávané návštěvníky. Obezřetnost je na místě zejména od poloviny srpna do poloviny září, kdy se odehrává období netopýřích záletů. Přestože netopýr je velmi neškodný živočich, v případě, že do domácnosti vnikne, je občas těžké jej vyhnat.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com
Netopýři jsou noční tvorové, kteří loví hmyz za šera nebo v noci. Pokud nejste obezřetní a zanecháte otevřená okna, může se stát, že Váš dům či byt navštíví dokonce netopýří invaze. Zde je několik tipů, jak se nežádoucímu příchodu netopýrů vyhnout.

Síťky proti hmyzu


Nechte si na okna nainstalovat ochranné sítě, které zabrání vletu hmyzu i netopýrům, ale stále umožní proudění vzduchu.

Zavírejte okna včas


Během teplých letních dní je večerní větrání samozřejmě nezbytné. Pokud máte však otevřená okna ve večerních hodinách nebo v noci, nezapomínejte je zavřít, než půjdete spát.

Kontrola před spaním


Po každém večerním větrání před spaním pečlivě zkontrolujte, zda v místnosti nezaznamenáte přítomnost tohoto savce z řádu letouni.

Co dělat v případě přítomnosti netopýra v místnosti?


Pokud Vás již netopýr navštívil, zachovejte klid, jelikož se o mnoho více bude bát on Vás. Ideálně zhasněte všechna světla v místnosti, otevřete okna dokořán a netopýrem navštívenou místnost opusťte. Mějte na paměti, že netopýr je velmi křehký a chráněný živočich. Pokud se Vám stane, že se s ním setkáte, zacházejte s ním ohleduplně a snažte se ho bezpečně vypustit, nikdy jej nechytejte do holých rukou, v ideálním případě kontaktujte nejbližšího odborníka či záchrannou stanici.

Pokud máte podezření, že máte v domě či bytě trvalý problém s netopýry nebo Vás zasáhla netopýří invaze, obraťte se na záchrannou stanici bez váhání.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Jarní úklid rychle a efektivně

Jaro je čas obnovy a očisty, a provádění jarního úklidu může být osvěžujícím způsobem, jak začít novou sezónu. Pokud chcete provést jarní úklid rychle ...

Zrcadla jako klíčový prvek interiéru: Proč má výběr jejich tvaru význam

Zrcadla neplní pouze praktickou funkci umožňující nám zkontrolovat náš vzhled před odchodem z domova. Jsou také důležitým dekorativním prvkem, který m ...

7 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Blíží se Velikonoce a s nimi tradice zdobení vajec. Pokud chcete vytvořit unikátní a originální velikonoční vajíčka, zkuste tyto kreativní tipy a trik ...

Doporučujeme

Publikovat článek