Home » Bydlení

Čas netopýřích záletů je tu: Netopýr může vletět otevřeným oknem přímo k Vám domů

22.08.2023
S příchodem teplého počasí a letních večerů se otevřená okna stávají běžným způsobem ochlazování domu či bytu. Je však důležité si uvědomit, že otevřená okna mohou do domácnosti pozvat i neočekávané návštěvníky. Obezřetnost je na místě zejména od poloviny srpna do poloviny září, kdy se odehrává období netopýřích záletů. Přestože netopýr je velmi neškodný živočich, v případě, že do domácnosti vnikne, je občas těžké jej vyhnat.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com
Netopýři jsou noční tvorové, kteří loví hmyz za šera nebo v noci. Pokud nejste obezřetní a zanecháte otevřená okna, může se stát, že Váš dům či byt navštíví dokonce netopýří invaze. Zde je několik tipů, jak se nežádoucímu příchodu netopýrů vyhnout.

Síťky proti hmyzu


Nechte si na okna nainstalovat ochranné sítě, které zabrání vletu hmyzu i netopýrům, ale stále umožní proudění vzduchu.

Zavírejte okna včas


Během teplých letních dní je večerní větrání samozřejmě nezbytné. Pokud máte však otevřená okna ve večerních hodinách nebo v noci, nezapomínejte je zavřít, než půjdete spát.

Kontrola před spaním


Po každém večerním větrání před spaním pečlivě zkontrolujte, zda v místnosti nezaznamenáte přítomnost tohoto savce z řádu letouni.

Co dělat v případě přítomnosti netopýra v místnosti?


Pokud Vás již netopýr navštívil, zachovejte klid, jelikož se o mnoho více bude bát on Vás. Ideálně zhasněte všechna světla v místnosti, otevřete okna dokořán a netopýrem navštívenou místnost opusťte. Mějte na paměti, že netopýr je velmi křehký a chráněný živočich. Pokud se Vám stane, že se s ním setkáte, zacházejte s ním ohleduplně a snažte se ho bezpečně vypustit, nikdy jej nechytejte do holých rukou, v ideálním případě kontaktujte nejbližšího odborníka či záchrannou stanici.

Pokud máte podezření, že máte v domě či bytě trvalý problém s netopýry nebo Vás zasáhla netopýří invaze, obraťte se na záchrannou stanici bez váhání.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak pečovat o nábytek z masivu? Udržujte krásu a kvalitu masivního dřeva správnou údržbou

Nábytek z masivního dřeva je ceněný zejména pro svou odolnost, přírodní krásu a nadčasový vzhled. Aby váš kus nábytku z masivu zůstal krásný a kvalitn ...

Zrcadla v interiéru: Víc než jen odraz vašeho obličeje

Zrcadla jsou nepostradatelným prvkem v interiéru, který přidává nejen funkční, ale také estetickou hodnotu do každé místnosti. Nezáleží na tom, zda se ...

Renovace starého nábytku: Oživení pokladů z minulosti

Starý nábytek má své kouzlo. Může se nám perfektně hodit do domácnosti v tzv. antique či vintage stylu nebo může být součástí rodinné historie. Někdy ...

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale ...

Doporučujeme

Publikovat článek