Home » Bydlení

Odjezd na dovolenou: Jak zabezpečit dům proti zlodějům?

18.08.2023
Když se chystáte na zaslouženou dovolenou, je důležité zajistit, aby Váš domov zůstal v bezpečí. Pokud chcete zabránit hořkému návratu do reality, existuje několik opatření minimalizujících riziko nežádoucích návštěv během Vaší nepřítomnosti. Přinášíme Vám tipy na kroky, které je dobré před odjezdem udělat.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Zabezpečení dveří a oken


V první řadě před odjezdem zkontrolujte, zda jsou všechna okna a dveře řádně uzamčená a zabezpečená. Můžete také zvážit investici do moderního bezpečnostního zabezpečení, jako jsou kamery, alarmy a bezpečnostní zámky.

Na oko přítomni


V případě delší dovolené je dobré vzbudit dojem, že jste doma. Zařiďte, aby Vaši domácnost opakovaně navštěvoval soused, pravidelně vyprazdňoval poštovní schránku a případně se postaral o základní údržbu zahrady. Zapnutí časových spínačů pro světla nebo televizi může také simulovat Vaši přítomnost. Pokud to není nutné, vyhněte se zatahování všech rolet a závěsů, což nepřítomnost často dokáže prozradit.

Neříkejte to na internetu


Moderní doba nese velká rizika zejména v tomto ohledu. Nezveřejňujte informace o plánované dovolené veřejně na sociálních sítích a pokuste se s žádostí apelovat i na ostatní zúčastněné. Zloději mohou velmi lehko sledovat veřejné profily a zjistit, že Váš domov je pravděpodobně prázdný.

Cennosti v bezpečí


Uložte cenné věci, jako jsou šperky, peníze nebo důležité dokumenty, do bezpečnostní schránky, trezoru nebo do banky.

Světla a senzory pohybu


Zvažte instalaci senzorů pohybu nebo časových spínačů do vnitřních i venkovních částí domu. Automatické světlo může potenciální zloděje odstrašit.

Výstrahy i makety


Přesvědčte zloděje, že je Váš dům zabezpečen, přestože tomu tak být nemusí. Některé bezpečnostní firmy nabízejí nejrůznější makety bezpečnostních systémů, nálepky nebo značky, které mohou zloděje znejistit.

Informujte sousedy


Dejte vědět svým sousedům, na které se můžete spolehnout, že budete na dovolené, a poproste je, aby zbystřili a dávali na Vaši nemovitost pozor.

S těmito opatřeními můžete minimalizovat riziko, že se Váš milovaný domov během dovolené stane terčem zlodějů. Před odjezdem také nezapomeňte vypnout nebo odpojit elektroniku, lampičky a další, v době nepřítomnosti nepotřebné věci, které by mohly nehlídaný dům ohrozit. Nezapomínejte ani na kvalitní pojištění nemovitosti.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jak pečovat o nábytek z masivu? Udržujte krásu a kvalitu masivního dřeva správnou údržbou

Nábytek z masivního dřeva je ceněný zejména pro svou odolnost, přírodní krásu a nadčasový vzhled. Aby váš kus nábytku z masivu zůstal krásný a kvalitn ...

Zrcadla v interiéru: Víc než jen odraz vašeho obličeje

Zrcadla jsou nepostradatelným prvkem v interiéru, který přidává nejen funkční, ale také estetickou hodnotu do každé místnosti. Nezáleží na tom, zda se ...

Renovace starého nábytku: Oživení pokladů z minulosti

Starý nábytek má své kouzlo. Může se nám perfektně hodit do domácnosti v tzv. antique či vintage stylu nebo může být součástí rodinné historie. Někdy ...

Co by nemělo chybět v pokoji prvňáčka? Tipy na kreativní a funkční dětský pokoj

Přechod z děťátka předškolního věku na školáka je zásadním zlomem. Dětský pokoj se pro prvňáčka stává místem, kde tráví spoustu času nejen hraním, ale ...

Doporučujeme

Publikovat článek