Home » Bydlení

Bezpečná domácnost - základní typy bezpečnostních systémů, které bychom neměli opomíjet

19.05.2023
Cítit se doma bezpečně je jedním z nejdůležitějších faktorů. Zvýšení pocitu bezpečí, minimalizaci rizika vloupání, požáru nebo jiných nežádoucích událostí v dnešní době můžeme podpořit zabezpečovacím systémem. Jelikož na trhu existuje mnoho typů zabezpečovacích systémů nabízejících nejrůznější funkce a možnosti ochrany, na konkrétní možnosti se podíváme podrobně.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Bezpečnostní alarmy


Alarmy jsou jedním z nejpoužívanějších typů zabezpečení. Bezpečnostní alarmové systémy nabízejí detektory pohybu, dveřní a okenní alarmy či senzory pro detekci kouře. Zaktivovaný alarm vydává hlasitý zvukový signál, kromě toho může automaticky kontaktovat danou bezpečnostní firmu i majitele domu. Modernější verze alarmů nabízejí možnost synchronizace s chytrým telefonem či počítačem, díky čemuž můžeme sledovat a ovládat systém i vzdáleně.

Kamerové systémy


Umístění kamerového systému je při zařizování domu stále běžnějším krokem. Kamery se vždy umístí na strategická místa, která jsou optimální pro monitoring prostoru a zaznamenání co nejvíce okolních aktivit. Výhodou dnešní doby je fakt, že velké množství modelů kamerových systému již nabízí skvělé rozlišení obrazu, noční vidění, možnost nahrávání, ale i přístup k živému videu prostřednictvím chytrého telefonu.

Kontrola přístupu


Použitím systémů kontroly přístupu docílíme omezení přístupu do vybraných oblastí domu nebo budovy. Do této skupiny spadají PIN kódy, magnetické karty, biometrické rozpoznávání nebo dokonce chytré zámky. Tato kontrola přístupu je nejčastěji využívána u vstupních dveří do domu, v rámci přístupu do garáže nebo ve firemních prostorech.

Bezpečnostní osvětlení


Dalším důležitým prvkem pro zvýšení bezpečnosti je bezpečnostní osvětlení, nejlépe v podobě senzorů pohybu, které aktivují velmi silné světelné zdroje v případě, že v určené oblasti zachytí pohyb, což potenciální nezvané hosty často odstraší.

Veškeré typy bezpečnostních systémů můžeme kombinovat, případně lze sáhnout i po maketách a atrapách, které jsou na trhu dostupné. Při výběru vhodného zabezpečovacího systému zvažte specifické požadavky Vaší domácnosti a především bezpečnostní rizika lokace, ve které se Váš dům nachází.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Jaká garážová vrata vybrat? 5 základních typů garážových vrat a jejich výhody

Nejenže garážová vrata poskytují zabezpečený a praktický vstup do garáže, ale také mohou mít vliv na estetické hledisko celého domu. Na nejčastěji pou ...

Nástěnné 3D lamely: Dekorační dřevěné lamely na stěnu i strop promění interiér v neokoukatelný

Vracíte se domů a uvítá Vás nezaměnitelná atmosféra přírody, klidu a tepla. Jedním z nejnovějších trendů v interiérovém designu, který díky své origin ...

Na co si dát pozor při výběru robotického vysavače a podle čeho vybírat model ideální pro Vaši domácnost?

Přestože se pořizovací ceny robotických vysavačů pohybují ve velmi širokém rozpětí a nemusí být nákladné tak, jako tomu bylo před několika lety, inves ...

Dřevěná podlaha nebo vinyl s dřevodekorem? Výhody i nevýhody pro snadnější rozhodování

Dřevěná masivní podlaha je klasikou, která nám do interiéru vnese doslova kus přírody. Tento typ podlahové krytiny byl dlouho nezaměnitelnou volbou, a ...

Doporučujeme

Publikovat článek