Home » Bydlení

Bezpečná domácnost - základní typy bezpečnostních systémů, které bychom neměli opomíjet

19.05.2023
Cítit se doma bezpečně je jedním z nejdůležitějších faktorů. Zvýšení pocitu bezpečí, minimalizaci rizika vloupání, požáru nebo jiných nežádoucích událostí v dnešní době můžeme podpořit zabezpečovacím systémem. Jelikož na trhu existuje mnoho typů zabezpečovacích systémů nabízejících nejrůznější funkce a možnosti ochrany, na konkrétní možnosti se podíváme podrobně.
Ilustrační snímek | Zdroj: freepik.com

Bezpečnostní alarmy


Alarmy jsou jedním z nejpoužívanějších typů zabezpečení. Bezpečnostní alarmové systémy nabízejí detektory pohybu, dveřní a okenní alarmy či senzory pro detekci kouře. Zaktivovaný alarm vydává hlasitý zvukový signál, kromě toho může automaticky kontaktovat danou bezpečnostní firmu i majitele domu. Modernější verze alarmů nabízejí možnost synchronizace s chytrým telefonem či počítačem, díky čemuž můžeme sledovat a ovládat systém i vzdáleně.

Kamerové systémy


Umístění kamerového systému je při zařizování domu stále běžnějším krokem. Kamery se vždy umístí na strategická místa, která jsou optimální pro monitoring prostoru a zaznamenání co nejvíce okolních aktivit. Výhodou dnešní doby je fakt, že velké množství modelů kamerových systému již nabízí skvělé rozlišení obrazu, noční vidění, možnost nahrávání, ale i přístup k živému videu prostřednictvím chytrého telefonu.

Kontrola přístupu


Použitím systémů kontroly přístupu docílíme omezení přístupu do vybraných oblastí domu nebo budovy. Do této skupiny spadají PIN kódy, magnetické karty, biometrické rozpoznávání nebo dokonce chytré zámky. Tato kontrola přístupu je nejčastěji využívána u vstupních dveří do domu, v rámci přístupu do garáže nebo ve firemních prostorech.

Bezpečnostní osvětlení


Dalším důležitým prvkem pro zvýšení bezpečnosti je bezpečnostní osvětlení, nejlépe v podobě senzorů pohybu, které aktivují velmi silné světelné zdroje v případě, že v určené oblasti zachytí pohyb, což potenciální nezvané hosty často odstraší.

Veškeré typy bezpečnostních systémů můžeme kombinovat, případně lze sáhnout i po maketách a atrapách, které jsou na trhu dostupné. Při výběru vhodného zabezpečovacího systému zvažte specifické požadavky Vaší domácnosti a především bezpečnostní rizika lokace, ve které se Váš dům nachází.

Autor: BH
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Bydlení

Plemena psů vhodná do bytu aneb spokojený pes i pán

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa, ale žijete v bytě? Správný výběr plemene je klíčovým faktorem pro to, aby se váš nový čtyřnohý společník cítil š ...

Jarní úklid rychle a efektivně

Jaro je čas obnovy a očisty, a provádění jarního úklidu může být osvěžujícím způsobem, jak začít novou sezónu. Pokud chcete provést jarní úklid rychle ...

Zrcadla jako klíčový prvek interiéru: Proč má výběr jejich tvaru význam

Zrcadla neplní pouze praktickou funkci umožňující nám zkontrolovat náš vzhled před odchodem z domova. Jsou také důležitým dekorativním prvkem, který m ...

7 tipů na zdobení velikonočních vajíček

Blíží se Velikonoce a s nimi tradice zdobení vajec. Pokud chcete vytvořit unikátní a originální velikonoční vajíčka, zkuste tyto kreativní tipy a trik ...

Doporučujeme

Publikovat článek