Home » Služby

Jak se nespálit při výběru řemeslníka a zajistit si poctivé služby?

08.12.2022
Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy potřebuje služby profesionálních instalatérů, obkladačů, stavitelů, elektrikářů, podlahářů a dalších odborníků. Rozhodně se nestyďte zavolat na pomoc tyto řemeslníky, protože se přece jen jedná o mnohem lepší řešení, než se snažit vše vytvořit vlastníma rukama. Na co si při jejich výběru dát pozor, abyste nešlápli vedle?
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Nesnažte se za každou cenu šetřit


Mnoho lidí má mylnou představu, že pro zajištění kvalitní práce stačí najmout obecního šikulu za pár korun. Ti z vás, kteří to myslí se svým pohodlím i bezpečím opravdu vážně, si vyhledají ověřené profesionály s potřebnými referencemi. Právě na základě ukázek předchozích prací si utvoříte jasnou představu ohledně nabízených služeb. To platí i pro případné recenze na internetu a sociálních sítích.

Častým kamenem úrazu je i absence jakékoliv smlouvy. Důvěra je sice hezká věc, ale v případě potíží vás nijak neochrání. Odmítne-li vám řemeslník vypracovat stoprocentní smlouvu s veškerými údaji, dejte od něj raději ruce pryč. Největším nebezpečím jsou "profesionálové", kteří odmítnou sepsat potvrzení a ještě požadují platbu předem.

Hlídejte si oprávnění


Ať už momentálně hledáte podlaháře, elektrikáře, pokrývače, instalatéra, nebo třeba zrovna vyžadujete rychlou opravu oken, vždy si vyhledejte konkrétního odborníka na internetu. V dnešní online době není problémem vyhledat si výpis z živnostenského rejstříku, díky němuž ihned zjistíte, zdali má daný člověk oficiální oprávnění k provádění své činnosti.

Pokud dodržíte veškeré výše zmíněné kroky, podstatně tím zvýšíte šanci na nalezení kvalitních poskytovatelů. Přece jen se jedná o vaši milovanou domácnost, která je nejdůležitějším místem života celé vaší rodiny.

Autor: Redakce
Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Služby

4 tipy pro bezpečný byt nebo dům

Zloději se do bytů a rodinných domů snaží dostávat každým rokem. Vybírají si převážně ty byty nebo domy, jež nejsou dostatečně dobře zabezpečeny. Jak ...

Nepodceňte pravidelnou revizi plynového kotle. Jak často ji musíte podstoupit?

Plynový kotel je v našich končinách velmi oblíbeným způsobem, jak si zajistit tolik důležité teplo v domácnosti. Jedná se o velmi šikovné a sofistikov ...

Nezapomínejte na pravidelné kontroly komínů, kominíka si objednejte včas

Topná sezona již klepe na dveře, a proto byste neměli zapomenout na kontrolu či revizi komína. Obě činnosti jsou totiž povinné a při jejich zanedbání ...

Jak správně topit tuhými palivy a ušetřit

Nová webová stránka Ministerstva životního prostředí "Jak správně topit" radí, jak účelně vy

Doporučujeme

Publikovat článek