Home » Hobby a zahrada

5 tipů na nezapomenutelné léto na zahradě

30.06.2022
Slunečné počasí přímo nahrává grilování a pohodovým chvílím na zahradě či terase. Při takových příležitostech se často sejde celá rodina i s přáteli. Dozajista se tak neobejdete bez zahradního posezení a grilu. Pokud se chystáte strávit venku celý den, určitě nezapomínejte ani na zastínění, které vás uchrání před slunečními paprsky.
Jídelní set Tropicana pořídíte za 18 999 Kč | Foto: ASKO - NÁBYTEK

Základem je zahradní posezení


Na zahradní nábytek máme trochu rozdílné požadavky než na vybavení interiéru. Zahradní vybavení většinou necháváme venku celou sezónu, a tak by k tomu mělo být uzpůsobené. "Velmi oblíbeným materiálem je nyní umělý ratan, který zákazníci oceňují především pro vysokou odolnost vůči počasí a širokou nabídkou různých dekorů," říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO - NÁBYTEK. Podobně odolný je i kovový nábytek, který je většinou vyroben z hliníku. Je proto velmi lehký, stohovatelný a snadno přemístitelný. Pro příznivce přírodních materiálů je vhodnou variantou dřevo. Ačkoliv je třeba dřevěný nábytek pravidelně ošetřovat, má své osobité kouzlo a je velmi příjemný na dotyk.


Zahradní sestava Singapur, 15 899 Kč

Pohodlná křesílka pro chvíle s kávou


Když je krásné počasí, není nic lepšího než si dát kávu venku na vaší zahrádce či terase. Sluneční paprsky nám dodají vitamín D a pozitivně působí i na naši náladu. Pro takové příležitosti se skvěle hodí pohodlné křesílko, v kterém si chvilku odpočineme od každodenních starostí a načerpáme síly na zbytek dne. Velmi tendy jsou například proplétaná křesla v různých barvách, nebo závěsná křesílka s měkoučkými polštáři.

Úkryt před sluncem


Z příliš dlouhého pobytu na sluníčku si můžeme přivodit nejen nepříjemné zarudnutí a spálení kůže, ale také úpal nebo úžeh. Abychom těmto nepříjemnostem zamezili, měli bychom pít dostatečné množství tekutin a před slunečními paprsky se občas schovat do stínu. Nejběžnější volbou jsou slunečníky, ale pokud máte dostatek prostoru, můžete mít v zahradě celé léto zahradní altán, u kterého lze dokonce zatáhnout i boční strany a spolehlivě vás tak ochrání i před deštěm. Majitelé teras či balkónů zase možná ocení paraván, díky kterému se skryjí před zraky sousedů.


Zahradní altán Porto, 4 899 Kč

Osvětlení dodá atmosféru


Osvětlení venkovního prostoru je jak prvkem praktickým, tak i velmi efektním. Když se po setmění rozsvítí solární lampy, vykouzlí to z vaší zahrady doslova pohádkový ráj. Různé lucerny a svícny pak příjemnou atmosféru večerního posezení ještě podtrhnou.

Vůně linoucí se z grilu


Grilování jsme jako národ doslova propadli. Každým rokem vymýšlíme čím dál zajímavější recepty, zkoušíme neotřelé a exotické chutě a vůně. Pro vynikající pokrmy je mimo kvalitních surovin klíčový výběr grilu. Ačkoliv jsou elektrické a plynové grily také velmi oblíbené, asi nejvíce příznivců mají grily na dřevěné uhlí, které dodají surovinám vůni opravdového ohně. Vynikající grilované pochoutky si můžete vychutnat třeba u stylového jídelního setu.

Zdroj: ASKO - NÁBYTEK
Sdílet na Twitteru
Fotogalerie:

Další články z rubriky Hobby a zahrada

Příprava skleníku na jaro aneb jak zajistit úspěšnou sezónu

Skleník je jako malý ráj pro zahradníky, kteří chtějí z pěstování vyždímat maximum a mít kontrolu nad podmínkami pro své rostliny. A právě jaro je ide ...

Ideální čas na plánování zahrady je právě teď!

Zima je klidnou dobou, kdy vám připadá, že zahradě není třeba věnovat příliš pozornosti. Nicméně, právě tato doba je ideálním časem pro plánování a př ...

Péče o psa v zimě: Co dát do psí boudy a kdy už je moc zima?

Hřejivé oblečky, pozor na popraskané tlapky z posolených silnic a procházky spíše kratší - to snad každý majitel psa ví. Co ale se psem, který je venk ...

Výroba krmiva pro ptáky: Tipy na dobroty pro ptačí kamarády

Výroba vlastního krmiva je skvělým způsobem, jak poskytnout potravu našim ptačím přátelům a zároveň se podílet na péči o místní ekosystém. Následující ...

Doporučujeme

Publikovat článek